Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zahraničí / Slovenský dopravce ZSSK nasazuje nové restaurační vagony

Slovenský dopravce ZSSK nasazuje nové restaurační vagony

3.12.2021 – autor: JOSEF HOLEK Foto: ZSSK

Železničná spoločnosť Slovenska (ZSSK) začíná postupně zařazovat do svých rychlíků R 6xx Tatran šestici rekonstruovaných restauračních vozů řady WRmz. Ty cestujícím nabídnou vysoký standard cestování nejen díky komfortnímu svezení, ale i díky nové koncepci jídelního menu, vycházející ze světové gastronomie. První vůz vyjel na Tatranu v září, další by měly najíždět v roce 2022.

„Stále pokračuje rekonstrukce dalších vozů, které byly v provozu od roku 1988, a to za účelem zvýšení komfortu pro cestující i obsluhu. Rekonstrukce se dotýká interiéru včetně restaurační části i kuchyně a WC, nová je i klimatizace, centrální zdroje energie či vodní hospodářství. Nové jsou sedačky nebo audiovizuální informační systém. Exteriér si zachovává korporátní identitu ZSSK,“ upřesnil mluvčí ZSSK Tomáš Kováč. 

Snídaně pro náročné
Cestujícím ZSSK nabízí kromě atraktivního designu i atraktivní nabídku jídel a nápojů.  Ta byla nedávno obohacena o čerstvé saláty, limonády a trendové snack menu s novými dresinky a omáčkami inspirovanými světovou gastronomií. Na své si tu přijdou i milovníci grass-fedového masa (z dobytka krmeného výhradně trávou) anebo vegani. Dodavatel cateringových služeb, společnost WGS, připravil i speciální snídaňové menu, ze kterého si vyberou i skuteční gurmáni. 
Modernizované vozy budou postupně zařazovány do vlaků R 6xx Tatran mezi Bratislavou a Košicemi. Aktuálně ZSSK řadí v rámci vnitrostátní dálkové dopravy sedm „restauráků“ řady WRRmeer z roku 2008, tři řady WRReer z roku 1995 a v záloze má jeden vůz řady WRRm z roku 1980. Vlastníkem restauračních vozů je soukromá společnost, která je ZSSK pronajímá na základě vítězství ve výběrovém řízení. Náklady na rekonstrukci tak nejdou za ZSSK, ale za majitelem. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Deutsche Bahn hlásí návrat cestujícíchDeutsche Bahn hlásí návrat cestujících

31.5.2023 - Skupina Deutsche Bahn (DB) se loni dostala zpět do černých čísel. Koncern se dokázal vyrovnat jak s důsledky pandemie COVID-19, tak s dopady války na Ukrajině a s tím související vysokou inflací. Zvýšil se provozní zisk německého… »

Italské železnice loni hospodařily se ziskemItalské železnice loni hospodařily se ziskem

29.5.2023 - Ferrovie dello Stato Italiane SpA (FS), tedy Italské státní dráhy, vykázaly za rok 2022 čistý zisk ve výši 202 milionů euro. Představuje to významné oživení v železniční dopravě oproti covidovým rokům, kdy se v zemi přistoupilo… »

Francie hodlá do železnic do roku 2040 investovat 100 miliard eurFrancie hodlá do železnic do roku 2040 investovat 100 miliard eur

3.5.2023 - Pro cestující je to skvělá zpráva. Francie se do roku 2040 chystá vynaložit celkem 100 miliard eur, tedy v přepočtu zhruba 2,4 bilionu Kč, na železniční dopravu. Investice souvisí se snahou země snížit svou uhlíkovou stopu. Plán… »

 

Všechny články rubriky Zahraničí

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika