Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zahraničí / RegioPantery pojedou i na Slovensku

RegioPantery pojedou i na Slovensku

11.3.2020 – autor: MARTIN HARÁK

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) představila 6. února ve Vrútkách první novou jednopodlažní elektrickou jednotku řady 660, která je obdobou českého RegioPanteru.

RegioPantery pojedou i na Slovensku

Plzeňská Škoda Transportation dodá v konsorciu se společností ŽOS Trnava slovenským drahám 25 vlaků, které jsou uzpůsobené jak pro stejnosměrnou, tak střídavou trakční soustavu. Kromě prvních dvou vlaků budou veškeré sériové dodávky vyráběny v úzké partnerské spolupráci s firmou ŽOS Trnava, která se bude podílet na montáži a zkouškách jednotek. Moderní nízkopodlažní a klimatizované vlaky budou pro ZSSK dodávány ve dvou provedeních. V prvním měří osmdesát metrů a kapacitu má 247 sedadel, druhé pak 106 metrů s kapacitou 343 sedadel. Každý vůz má klasické uspořádání dvou podvozků a jednotky mají tři hnací podvozky, díky čemuž je předpoklad dobrých jízdních vlastností na všech elektrizovaných tratích.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 5

Další články této rubriky

Nočním vlakem do srdce Evropské unieNočním vlakem do srdce Evropské unie

26.3.2020 - ÖBB rozjely nové noční vlaky z Vídně a Innsbrucku do Bruselu. Nightjety spojí Rakousko s Belgií dvakrát týdně. Rakouský dopravce se tak stal největším evropským poskytovatelem nočních osobních vlaků a nabízí s partnery celkem 27… »

Zaměstnanci DB se převléknou do vínové a modréZaměstnanci DB se převléknou do vínové a modré

25.3.2020 - Více než čtyřicet tisíc zaměstnanců společnosti Deutsche Bahn si letos oblékne nové uniformy. Vévodit jim bude elegantní kombinace barev vínové v odstínu Burgundy a tmavě modré. Poprvé jsou nabízeny také šaty, džíny a… »

Švýcaři lákají cestující na další novinkyŠvýcaři lákají cestující na další novinky

27.2.2020 - Letošní rok přinese ve švýcarské dopravě řadu novinek. Rozjel se Voralpen-Express s bistrovozem, funguje nový dopravní terminál ve Fieschi, jistých změn doznají i legendární Glacier Express a Gotthard Panorama Express, navíc se… »

 

Všechny články rubriky Zahraničí

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika