Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zahraničí / Korejci se podílejí na rozvoji transeuroasijských železnic

Korejci se podílejí na rozvoji transeuroasijských železnic

12.8.2015 – autor: HALINA MARŠÁLKOVÁ, foto WIKIPEDIA

Jihokorejský národní železniční dopravce, společnost Korail, se zapojil do realizace projektu Euroasijská iniciativa. Ten odstartoval v roce 2013 a jedním z jeho nejdůležitějších úkolů je rozvoj transeuroasijských železnic. Dalším cílem je zrychlení integrace, výstavba nových měst a rozvoj dopravní infrastruktury. Celé dílo financuje korejská vláda.

Korejci se podílejí na rozvoji transeuroasijských železnic

Korail je národním dopravcem v majetku státu. Zajišťuje jak nákladní, tak i osobní přepravu. Společnost vznikla 1. ledna 2005 a sídlí ve městě Daejeon. Díky spolupráci s dceřinými společnostmi rozšiřuje nabídku služeb a tím zvyšuje konkurenceschopnost. Vybudování široké sítě struktury řízení umožňuje jistou autonomii dceřiných společností v oblasti zvýšení efektivity managementu. Každá dceřiná společnost se specializuje na konkrétní službu.

Boom díky provozu na vysokorychlostních tratích

Osobní přeprava v několika posledních letech zaznamenala značný nárůst přepravních objemů díky zahájení provozu na vysokorychlostních tratích. Vlaky KTX-Sanchon (Korea Train eXpress) byly vyrobeny za využití korejských technologií. V roce 2012 začal provoz vlaků ITX (Intercity Train eXpress), které jezdí na běžných tratích a zastavují ve více stanicích. Od roku 2014 jsou v provozu vlaky ITX Cheongchun a ITX Saemaul na tratích Gyeongbu a Honam. Díky těmto vlakům vzrostl přepravní objem osob o 10 procent.

Zahájení provozu na trati vedoucí na letiště Incheon a dokončení výstavby nové tratě do města Pyeongchang budou mít pozitivní dopad na ekonomický rozvoj tohoto regionu. Společnost Korail zajišťuje také provoz a přepravu pasažérů metrem. Vozidlový park čítá 150 souprav. Síť spojuje celkem 104 stanic a průměrný přepravní objem činí cca 2,2 milionu cestujících denně.

Přeprava turistů i tematické zájezdy

Jihokorejský dopravce nezahálí ani v obchodních aktivitách. V této oblasti se činnost Korail týká organizace přepravy turistů, prodeje rozličných produktů jiných dopravců, kteří spolupracují s Korailem. Rovněž se věnuje mezinárodnímu consultingu, údržbě a opravárenství vozidlového parku, školení a výcviku personálu z více než třiceti států. Nabízí také pronájem železničních vozů a jejich technické prohlídky.

Kromě přepravy turistů nabízí široké spektrum tematických zájezdů. Jednotlivé výlety jsou šité na míru jak náročným, tak i méně náročným turistům. Je to například Rail-Cruise, Sea Train, O-Train a další. Pro zpříjemnění cesty turistům hraje orchestr společnosti.

Zásada, kterou se řídí společnost Korail, je, že zákazník je vždy v centru zájmu. Široká nabídka on-line služeb proto obsahuje vše od rezervace lístků po podrobné informace o každé stanici.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

DB rozšiřují nabídku dálkových i nočních spojůDB rozšiřují nabídku dálkových i nočních spojů

1.12.2022 - Německý dopravce Deutsche Bahn od nového jízdního řádu, který začne platit 11. prosince, rozšíří svou nabídku dálkových i nočních spojů. Výrazně se také díky otevření nové vysokorychlostní trati zkrátí jízdní doba mezi… »

PKP Intercity převzalo první dva Flirty od StadleraPKP Intercity převzalo první dva Flirty od Stadlera

2.11.2022 - Společnost PKP Intercity obdržela první dvě z celkem dvanácti elektrických jednotek typu Flirt vyrobených v závodě Stadler v polských Siedlcích. Zbývajících deset vlaků má být dodáno postupně do září 2023. Moderní vozidla… »

DB odhalily interiér nových ICE od TalgaDB odhalily interiér nových ICE od Talga

1.11.2022 - Zástupci Deutsche Bahn (DB) a španělského výrobce Talgo představili v Berlíně první vůz nového vlaku s označením ICE L. Jedná se o soupravu pro dálkové spoje s maximální rychlostí 230 km/h. DB si prvních 23 jednotek objednaly již… »

 

Všechny články rubriky Zahraničí

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika