Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zahraničí / Italské železnice loni hospodařily se ziskem

Italské železnice loni hospodařily se ziskem

29.5.2023 – autor: PETR ŠŤÁHLAVSKÝ

Ferrovie dello Stato Italiane SpA (FS), tedy Italské státní dráhy, vykázaly za rok 2022 čistý zisk ve výši 202 milionů euro. Představuje to významné oživení v železniční dopravě oproti covidovým rokům, kdy se v zemi přistoupilo k mnoha restriktivním opatřením v oblasti dopravy, přijatým s cílem omezit šíření pandemie COVID-19.

Italské železnice loni hospodařily se ziskem

Podle generálního ředitele skupiny FS Group Luigiho Ferrarise pozitivní výsledky roku 2022 potvrzují klíčovou roli skupiny FS při poskytování efektivní a integrované infrastruktury, mobility a systému logistiky nákladní dopravy v zemi a při podpoře udržitelnosti italských měst. „Růst tržeb o 12 % ve srovnání s předchozím rokem je výsledkem provozních kapacit skupiny, které jí umožnily těžit z prudkého nárůstu poptávky. To vedlo ke zdvojnásobení počtu cestujících ve vysokorychlostní dopravě ve srovnání s rokem 2021. Všechny ekonomické ukazatele se díky běžnému provozu zvýšily, přičemž EBITDA vzrostla o více než 1,1 miliardy eur, a to s přihlédnutím k drastickému snížení covidových kompenzací v roce 2022 ve srovnání s rokem 2021 o přibližně 800 milionů eur. Skupina uzavřela hospodaření s čistým ziskem lepším o pět procent,“ uvedl Luigi Ferraris. 

Velký růst poptávky
Díky výraznému oživení poptávky po železniční a silniční dopravě v roce 2022 vzrostly provozní výnosy celé skupiny FS o 1,4 miliardy eur na 13,7 mld. Zároveň prudce poklesly kompenzace v souvislosti s pandemií COVID-19 z 958 milionů eur v roce 2021 na pouhých 172 milionů v uplynulém roce. V důsledku oživení dopravy rozsah vysokorychlostní dopravy ve vlakových kilometrech stoupl o 37 % a v segmentu závazkové dopravy InterCity o 4,7 %. Kvůli vysoké inflaci a rostoucím nákladům na suroviny a energie stouply ale i náklady o 11 % na 11,4 miliardy eur. Celkově se pak podařilo vylepšit důležité ekonomické ukazatele EBIT (zisk před zdaněním a odečtením úroků) a EBITDA, a to o 36 % u EBID a o 17 % u ukazatele EBITDA (provozní výkon společnosti).
Pozitivně se do hospodaření FS promítla rostoucí poptávka po cestování. V osobových kilometrech rostla vysokorychlostní doprava o 106 %, segment InterCity o 50 % a regionální o 40 %. Příjmy za služby infrastruktury se díky oživení dopravních výkonů zvedly meziročně o 18 %. 
Navzdory zpomalení světové ekonomiky, inflaci a zhoršení situace na finančních trzích se podařilo FS v roce 2022 udržet značný rozsah investic v objemu 11,3 miliardy eur, z toho zhruba 9 miliard mířilo do infrastruktury. Prioritu mají například výstavba základového tunelu přes Brennerský průsmyk a vysokorychlostní tratě Brescia – Verona – Vicenza, Neapol – Bari, Turín – Lyon nebo instalace systému ERTMS. Pokračovaly také investice do nových rychlovlaků pro italské a španělské tratě a také do regionálních souprav.      

Pomohly zelené dluhopisy
Značné množství investic bylo možné udržet také díky dvěma novým „zeleným“ dluhopisům. První z nich měl hodnotu 200 milionů eur a druhý byl ve výši 1,1 miliardy eur. Problematice udržitelnosti a odpovědnosti (ESG) je u FS věnována značná pozornost, což se odráží i v čerpání „zelených“ dluhopisů. Prostřednictvím Eurofimy získaly FS úvěr ve výši 160 milionů eur na modernizaci vlaků. U revolvingového úvěru z roku 2021 se FS podařilo dojednat prodloužení a jeho navýšení z 2,5 na 3 miliardy eur. Pří­znivé podmínky pro čerpání úvěrů vytváří zachování pozitivního ratingu společnosti. Agentura Standard & Poor‘s potvrdila svůj rating „BBB se stabilním výhledem“ na začátku srpna 2022 a agentura Fitch vydala své hodnocení „BBB se stabilním výhledem“ v listopadu. 
 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

DB nasadily na boj se zpožděním vlaků umělou inteligenciDB nasadily na boj se zpožděním vlaků umělou inteligenci

5.9.2023 - Jak nejlépe bojovat na železnici se zpožděním? Deutsche Bahn (DB) už možná našly recept. Pomoci má zapojení umělé inteligence (AI) do řízení dopravy. Tím by se měla zajistit rychlejší reakce na mimořádnosti a zároveň i méně… »

Egypt zmodernizuje 280 stárnoucích lokomotivEgypt zmodernizuje 280 stárnoucích lokomotiv

4.9.2023 - Egyptské státní dráhy (ENR) se rozhodly obnovit svůj stárnoucí park hnacích vozidel. Podepsaly proto dvě smlouvy na modernizaci a údržbu nejméně 280 dieselelektrických lokomotiv se společností Škoda Group. První se týká… »

Na tatranské tratě se vracejí první zmodernizované jednotkyNa tatranské tratě se vracejí první zmodernizované jednotky

3.9.2023 - Turismu ve Vysokých Tatrách pomůže i 15 zmodernizovaných jednotek řady 425.95. První dvě z nich nasadila Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) do provozu v síti Tatranských elektrických železnic (TEŽ) v polovině července. Další… »

 

Všechny články rubriky Zahraničí

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika