Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zahraničí / DB otevřely v Berlíně nové praktické školicí středisko

DB otevřely v Berlíně nové praktické školicí středisko

30.4.2024 – autor: PETR ŠŤÁHLAVSKÝ

Německé dráhy DB otevřely na začátku února nové učňovské a školicí středisko v Berlíně. Na ploše 5 000 m2, což je o 2 000 metrů více, než měly stávající prostory, vybudovala společnost nové, moderní centrum pro vzdělávání a přípravu zaměstnanců v technických profesích.

DB otevřely v Berlíně nové praktické školicí středisko

Učni mají k dispozici sedm praktických dílen s různým vybavením a zaměřením. Další prostory jsou určeny pro teoretickou přípravu. Středisko zajišťuje dokonalé propojení teoretické a praktické přípravy nových zaměstnanců a osob, kteří se rekvalifikují na nové technické profese. V novém centru nyní studuje na 500 učňů. Jde například o obory mechatronik, elektrotechnik, elektronik zařízení a systémů, elektronik automatizační techniky či mechanik. 
Zástupce skupiny DB pro Berlín Alexander Kaczmarek v souvislosti s otevřením školicího centra řekl, že s novou vzdělávací dílnou vytváří Deutsche Bahn ideální podmínky pro školení a další vzdělávání svých zaměstnanců. „Jde o místo, které díky svému modernímu prostředí a inovativním metodám výuky umožňuje ideální propojení teorie a praxe. Je to dobrá investice do budoucnosti našich zaměstnanců, a tím i do budoucnosti železnice,“ uvedl.
„Významně jsme rozšířili naše kapacity v Berlíně a přesunuli průmyslově-technickou školicí dílnu do moderního, prakticky orientovaného a udržitelného objektu. Vytvořili jsme místo pro vzdělávání, které nabízí stážistům ze všech divizí DB ty nejlepší podmínky pro úspěšný trénink, “ doplnila výkonná ředitelka DB Training, Learning & Consulting Corinna Vogt. Středisko využívá nejmodernější technologie v oblasti IT a virtuální reality. Objekt splňuje požadavky na udržitelnost. DB v současnosti školí 14 000 mladých lidí. Jen v Berlíně jich je více než 1 100 a tento počet se v posledních letech téměř zdvojnásobil. V Berlíně má být i letos přijato 500 mladých zaměstnanců. Dopravce nabízí 50 učňovských oborů a 25 duálních studijních programů.   
 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Přes Brenner začaly mezi Německem a Itálií jezdit nové railjety ÖBB Přes Brenner začaly mezi Německem a Itálií jezdit nové railjety ÖBB

29.5.2024 - Cestující v Rakousku mohou od začátku dubna využívat na mezinárodní trase z Mnichova přes Brennerský průsmyk do italské Boloni novou generaci komfortních vlaků railjet ÖBB. Slavnostní premiéru měla jednotka v pátek 5. dubna na… »

ZSSK má novou kolektivní smlouvu, mzdy díky ní výrazně porostouZSSK má novou kolektivní smlouvu, mzdy díky ní výrazně porostou

28.5.2024 - Vedení Železniční společnosti Slovensko (ZSSK) se zástupci třinácti odborových centrál podepsalo prodloužení kolektivní smlouvy na roky 2024 až 2028. Přinést má zvýšení mezd, lepší pracovní podmínky a spravedlivější… »

V Německu prvně vyjely bateriové vlaky Mireo Plus BV Německu prvně vyjely bateriové vlaky Mireo Plus B

24.5.2024 - Ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko na jihozápadě Německa začaly počátkem dubna v provozním souboru Ortenau vozit cestující čtyři zcela nové bateriové jednotky Mireo Plus B od výrobce Siemens Mobility. Jedná se o vůbec první… »

 

Všechny články rubriky Zahraničí

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika