Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Skupina ČD / Vzdělávání zaměstnanců DVI finančně podpořila EU

Vzdělávání zaměstnanců DVI finančně podpořila EU

17.12.2019 – autor: KATEŘINA SMRČKOVÁ Foto: SCHUTTERSTOCK

Dopravní vzdělávací institut (DVI), dceřiná společnost Českých drah, získal unijní dotaci na vzdělávání svých zaměstnanců. V rámci projektu má každý zaměstnanec DVI předepsáno absolvování minimálně 40 hodin vzdělávacích kurzů. Pro vedoucí pracovníky je připravená i vícedenní manažerská akademie, která je například zaměřená na řízení týmu nebo komunikaci na pracovišti.

Vzdělávání zaměstnanců DVI finančně podpořila EU

Letos v srpnu uspěla společnost DVI s žádostí ve výzvě Operačního programu Zaměstnanost. Ve velké konkurenci získal projekt Rozvoj profesních dovedností zaměstnanců společnosti Dopravní vzdělávací institut dotaci na vzdělávání zaměstnanců ve výši 1,36 milionu korun z prostředků EU.

Projekt navazuje na program Molek (MOnitoring LEKtorů), který na přelomu roku mapoval práci, motivaci a potřeby lektorů DVI. Jedním z hlavních doporučení externích hodnotitelů bylo věnovat se dalšímu vzdělávání a rozvoji lektorů.

V rámci podpořeného projektu má každý zaměstnanec společnosti DVI na následující dva roky předepsáno absolvování minimálně 40 hodin vzdělávacích kurzů. Pro lektory jsou připravené kurzy lektorských dovedností, netradičních výukových metod a osobnostního rozvoje. „Lektoři jsou naší nejpočetnější skupinou zaměstnanců, jsou v každodenním styku s posluchači a zákazníky. Proto jsme pro ně sestavovali plány kurzů zvlášť pečlivě. Chceme-li držet krok s moderními trendy ve vzdělávání, musíme se i my odpovídajícím způsobem dále vzdělávat,“ uvedla Blanka Havelková, předsedkyně představenstva DVI.

Akce ušity na míru

Pro vedoucí pracovníky je připravena vícedenní manažerská akademie, která je zaměřena na řízení týmu, komunikaci na pracovišti, delegování úkolů, motivaci zaměstnanců a poskytování zpětné vazby. Vedoucím pozicím jsou určeny kromě soft skills vzdělávání i kurzy odborné, například právní minimum, kde jim budou prezentovány aktuality z pracovně-právní legislativy, smluvního práva, GDPR a informační bezpečnosti. 

„Díky příznivému nastavení výzvy, kde byly lépe bodově hodnoceny ty projekty, které počítaly s co největším zapojením všech zaměstnanců v dané společnosti, můžeme tentokrát proškolit i pozice, na jejichž vzdělávání běžně mnoho zdrojů nezbývá,“ popsala Blanka Havelková. Na vzdělávací akce se tak mohou těšit mimo jiné i provozní zaměstnanci Dopravního vzdělávacího střediska v České Třebové, na které čekají kurzy prozákaznického přístupu, komunikačních dovedností a první pomoci, a zaměstnanci Svářečské školy.

Vzdělávací aktivity budou z velké části řešeny uzavřenými vzdělávacími akcemi na míru, o jejichž dodavateli bude rozhodovat vypsané výběrové řízení. Jednou z podmínek poskytnuté podpory byla povinnost realizovat školení mimo území hl. m. Prahy, všechny akce se tak uskuteční v regionech, kde má DVI svá Regionální vzdělávací centra. Harmonogram projektu počítá se zapojením 111 osob v průběhu let 2020 a 2021. „Věřím, že právě vzdělávání zaměstnanců je cesta, která přispěje k ještě vyšší kvalitě služeb, které DVI nabízí,“ uzavřela Blanka Havelková.

 


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD Cargo a výlukové přepravyČD Cargo a výlukové přepravy

25.6.2020 - Jaro je obdobím, kdy se opět naplno rozbíhají výlukové práce na železnici. Na jednu stranu působí provozní problémy a jsou příčinou vícenákladů při realizaci přeprav po odklonových trasách, na stranu druhou pro naši společnost… »

Martin Bělčík: Naším posláním je autorizovat budoucnostMartin Bělčík: Naším posláním je autorizovat budoucnost

24.6.2020 - Tři čtvrtiny tržeb Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ) pocházejí od zákazníků ze zahraničí. Uzavření hranic kvůli pandemii Covid-19 způsobilo náhlý pokles zakázek tohoto pro ČR vysoce strategického podniku. I díky loňským… »

Technické specifikace interoperability jsou základem specialistů VUZTechnické specifikace interoperability jsou základem specialistů VUZ

25.5.2020 - S železnicí se Václav Souček, vedoucí oddělení infrastruktury úseku technického ředitele Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), seznámil už v útlém věku. Doba pokročila a dnes je zkušeným, klíčovým pracovníkem ústavu a… »

 

Všechny články rubriky Skupina ČD

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika