Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Skupina ČD / VUZ rozšiřuje služby na Slovensku

VUZ rozšiřuje služby na Slovensku

29.9.2022

Slovenská dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního úspěšně splnila všechny podmínky akreditačního procesu a stala se držitelem osvědčení o akreditaci č. P-058. Díky tomu může kromě dosavadních činností nabízet i služby akreditovaného subjektu DeBo pro Slovensko.

VUZ rozšiřuje služby na Slovensku

Jedná se konkrétně o ověřování shody výrobků Evropského železničního systému se slovenskými národními předpisy a o služby certifikačního orgánu ECM pro území Evropské unie (certifikace systému údržby a funkcí údržby kolejových vozidel). „Jsem rád, že expanze VUZ na slovenský trh je úspěšně dovršena. Mezi zákazníky skupiny VUZ se nově zařadí i železniční dopravci, resp. všechny subjekty zodpovědné za údržbu železničních kolejových vozidel, kteří potřebují získat osvědčení pro svůj systém údržby. To jim umožní deklarovat bezpečný a provozuschopný stav přidělených železničních vozidel, který jsme schopni ověřovat na území celé EU,“ řekl Miroslav Klich, jednatel a výkonný ředitel VUZ Slovakia. Nově rozšířené portfolio skupiny VUZ tímto posiluje roli VUZ jako evropského lídra v železničním zkušebnictví a certifikaci.  


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 1

Další články této rubriky

Podílíme se na vytváření moderní železniční infrastrukturyPodílíme se na vytváření moderní železniční infrastruktury

1.12.2023 - Železniční infrastruktura se neobejde bez spolupráce řady profesí. Pokud všichni plní své úkoly, jde o sehraný orchestr, který zabezpečuje spolehlivou a bezpečnou funkci železnice jako celku. Výzkumný Ústav Železniční (VUZ) plní… »

Rozšíření oprávnění VUZ k posuzování bezpečnostiRozšíření oprávnění VUZ k posuzování bezpečnosti

11.11.2023 - Inspekční orgán č. 4056 Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ) má oprávnění od Českého institutu pro akreditaci (ČIA) k nezávislému posuzování bezpečnosti technických změn v evropském železničním systému v subsystémech… »

Nová zkušební zařízení pro stanovení svislých kolových sil ve VUZNová zkušební zařízení pro stanovení svislých kolových sil ve VUZ

1.11.2023 - Výzkumný Ústav Železniční jakožto evropský lídr v železničním zkušebnictví neusíná na vavřínech a neustále inovuje a rozšiřuje své portfolio služeb. V průběhu prvního a druhého kvartálu letošního roku pořídila… »

 

Všechny články rubriky Skupina ČD

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika