Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Skupina ČD / VUZ rozšiřuje služby na Slovensku

VUZ rozšiřuje služby na Slovensku

29.9.2022

Slovenská dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního úspěšně splnila všechny podmínky akreditačního procesu a stala se držitelem osvědčení o akreditaci č. P-058. Díky tomu může kromě dosavadních činností nabízet i služby akreditovaného subjektu DeBo pro Slovensko.

VUZ rozšiřuje služby na Slovensku

Jedná se konkrétně o ověřování shody výrobků Evropského železničního systému se slovenskými národními předpisy a o služby certifikačního orgánu ECM pro území Evropské unie (certifikace systému údržby a funkcí údržby kolejových vozidel). „Jsem rád, že expanze VUZ na slovenský trh je úspěšně dovršena. Mezi zákazníky skupiny VUZ se nově zařadí i železniční dopravci, resp. všechny subjekty zodpovědné za údržbu železničních kolejových vozidel, kteří potřebují získat osvědčení pro svůj systém údržby. To jim umožní deklarovat bezpečný a provozuschopný stav přidělených železničních vozidel, který jsme schopni ověřovat na území celé EU,“ řekl Miroslav Klich, jednatel a výkonný ředitel VUZ Slovakia. Nově rozšířené portfolio skupiny VUZ tímto posiluje roli VUZ jako evropského lídra v železničním zkušebnictví a certifikaci.  


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 1

Další články této rubriky

Přepravy hnědého uhlí letos výrazně rostouPřepravy hnědého uhlí letos výrazně rostou

29.11.2022 - Barevné listí na stromech nebo ranní mlhy jsou neklamnými signály, že je tu podzim. Kromě babího léta však podzim přináší i výrazný pokles teplot – začíná topná sezona. V loňském roce bychom se nad tím asi příliš… »

Na Zkušebním okruhu teplo řídí MaRkaNa Zkušebním okruhu teplo řídí MaRka

30.10.2022 - Co je to MaRka a jak funguje? Jedná se o moderní způsob systému ovládání, řízení a regulace a měření v rámci vytápění jednotlivých objektů v areálu zkušebního centra, ale i konkrétních prostor z jednoho místa… »

VUZ akreditoval certifikační orgán pro systémy managementuVUZ akreditoval certifikační orgán pro systémy managementu

2.10.2022 - Výzkumný Ústav Železniční a jeho Certifikační orgán systémů jakosti (COSJ) si kladou za cíl rozšiřovat své služby a nabízet zákazníkovi komplexní nabídku služeb v oblasti posuzování. Nyní má COSJ na cestě do budoucnosti za… »

 

Všechny články rubriky Skupina ČD

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika