Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Skupina ČD / Harrachov hostil 16. ročník obchodní konference ČD Cargo

Harrachov hostil 16. ročník obchodní konference ČD Cargo

12.12.2019 – autor: MICHAL ROH

Rok se s rokem sešel a do Harrachova se opět sjela více než stovka zákazníků a dalších spolupracujících subjektů, aby se zúčastnili již 16. ročníku obchodní konference ČD Cargo.

Harrachov hostil 16. ročník obchodní konference ČD Cargo

Zahájení konference se tradičně ujal předseda představenstva Ivan Bednárik, který také přivítal vzácného hosta, ministra dopravy České republiky Vladimíra Kremlíka. Ten se ve své zdravici mimo jiné zmínil o významu železniční nákladní dopravy. Účastníky pak dále čekala celá řada zajímavých přednášek týkajících se například eonomické situace ve světě, implementace ETCS, koncepce seřaďovacích stanic nebo programů ministerstva dopravy na podporu intermodality a interoperability.

Výkonný ředitel ČD Cargo Tomáš Tóth ve své prezentaci zhodnotil aktuální situaci v ČD Cargo, informoval o probíhajících i připravovaných investicích a hovořil i o tom, čím a jak zlepšujeme spolupráci se zákazníky. Dalším tématem pak byla digitalizace a spuštění nové verze rozhraní pro zákazníky EROZA. Vraťme se ale k investicím. Na stejném místě padla v loňském roce z úst Tomáše Tótha celá řada slibů týkajících se především obnovy vozidlového parku. O tom, že to nebyla jen planá slova, se již mohla přesvědčit řada zákazníků využívajících například nové cisternové vozy nebo vozy pro systém Innofreight. Zkušební jízdy nových nebo modernizovaných lokomotiv svědčí o tom, že to myslíme vážně. Přesvědčit se můžete i v animaci (viz QR kód), která zpestřila letošní konferenci ČD Cargo.

 


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD Cargo a výlukové přepravyČD Cargo a výlukové přepravy

25.6.2020 - Jaro je obdobím, kdy se opět naplno rozbíhají výlukové práce na železnici. Na jednu stranu působí provozní problémy a jsou příčinou vícenákladů při realizaci přeprav po odklonových trasách, na stranu druhou pro naši společnost… »

Martin Bělčík: Naším posláním je autorizovat budoucnostMartin Bělčík: Naším posláním je autorizovat budoucnost

24.6.2020 - Tři čtvrtiny tržeb Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ) pocházejí od zákazníků ze zahraničí. Uzavření hranic kvůli pandemii Covid-19 způsobilo náhlý pokles zakázek tohoto pro ČR vysoce strategického podniku. I díky loňským… »

Technické specifikace interoperability jsou základem specialistů VUZTechnické specifikace interoperability jsou základem specialistů VUZ

25.5.2020 - S železnicí se Václav Souček, vedoucí oddělení infrastruktury úseku technického ředitele Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), seznámil už v útlém věku. Doba pokročila a dnes je zkušeným, klíčovým pracovníkem ústavu a… »

 

Všechny články rubriky Skupina ČD

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika