Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Skupina ČD / ČD-IS dodá rezervační systém pro ÖBB

ČD-IS dodá rezervační systém pro ÖBB

21.3.2019 – autor: REDAKCE

Dceřiná společnost ČD – Informační systémy vyhrála otevřené výběrové řízení na dodávku Rezervačního systému pro odbavení cestujících v osobní přepravě pro Rakouské spolkové dráhy (ÖBB).

ČD-IS dodá rezervační systém pro ÖBB

S blížícím se koncem existence stávajícího mezinárodního řešení, které řadě evropských železničních dopravců poskytují nyní Německé dráhy, zvolily Rakouské spolkové dráhy (ÖBB) v roce 2018 vlastní cestu a vypsaly otevřené výběrové řízení na dodavatele rezervačního systému. Ten slouží k rezervaci míst/lůžek/lehátek/aut ve vlacích nejen ÖBB, ale i všech ostatních železničních dopravců napojených na ÖBB. Podle předsedy představenstva ČD-IS Miloslava Kopeckého jde o nesporný úspěch a významnou referenční zakázku. Prestižní projekt je plánovaný zhruba na 18 měsíců a jedná se o první IT projekt v podobném rozsahu pro zákazníka mimo ČR. Firma ČD-IS ho získala spolu se společností CHAPS. A nemusí zůstat jen u něj. Kromě ÖBB se totiž na ČD-IS obracejí i další zájemci o spolupráci v oblasti odbavovacích systémů pro cestující v osobní přepravě.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD Cargo dobývá RakouskoČD Cargo dobývá Rakousko

21.6.2019 - Za rok 2018 přepravila skupina ČD Cargo na vlastní licence celkem 68,4 mil. tun zboží, což je o 2,3 mil. tun více než v roce 2017. Z pohledu přepravního výkonu v čistých kilometrech (čtkm) byl meziroční progres ještě… »

Zpětná vazba zdrojem inovací VUZZpětná vazba zdrojem inovací VUZ

12.6.2019 - Vedoucí železničního zkušebního okruhu VUZ v Cerhenicích Daniel Los se nejdříve k železnici vůbec nehrnul. Jeho láska k dopravě a jejímu řízení se naplno projevila až při studiích na gymnáziu. Poté vystudoval dopravní fakultu,… »

Přeprava betonových výrobků po železniciPřeprava betonových výrobků po železnici

1.5.2019 - Setkat se na českých železničních tratích s vozy loženými panely a jinými betonovými prefabrikáty nebyl ještě v nedávné minulosti velký problém. Není divu, vždyť okraje většiny velkých měst tvořila panelová sídliště. I v… »

 

Všechny články rubriky Skupina ČD

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika