Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Skupina ČD / ČD-IS dodá rezervační systém pro ÖBB

ČD-IS dodá rezervační systém pro ÖBB

21.3.2019 – autor: REDAKCE

Dceřiná společnost ČD – Informační systémy vyhrála otevřené výběrové řízení na dodávku Rezervačního systému pro odbavení cestujících v osobní přepravě pro Rakouské spolkové dráhy (ÖBB).

ČD-IS dodá rezervační systém pro ÖBB

S blížícím se koncem existence stávajícího mezinárodního řešení, které řadě evropských železničních dopravců poskytují nyní Německé dráhy, zvolily Rakouské spolkové dráhy (ÖBB) v roce 2018 vlastní cestu a vypsaly otevřené výběrové řízení na dodavatele rezervačního systému. Ten slouží k rezervaci míst/lůžek/lehátek/aut ve vlacích nejen ÖBB, ale i všech ostatních železničních dopravců napojených na ÖBB. Podle předsedy představenstva ČD-IS Miloslava Kopeckého jde o nesporný úspěch a významnou referenční zakázku. Prestižní projekt je plánovaný zhruba na 18 měsíců a jedná se o první IT projekt v podobném rozsahu pro zákazníka mimo ČR. Firma ČD-IS ho získala spolu se společností CHAPS. A nemusí zůstat jen u něj. Kromě ÖBB se totiž na ČD-IS obracejí i další zájemci o spolupráci v oblasti odbavovacích systémů pro cestující v osobní přepravě.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Lidé VUZ: Kdo se v dnešní době zastaví, tak couvá…Lidé VUZ: Kdo se v dnešní době zastaví, tak couvá…

17.4.2019 - Na pozici člena představenstva a technického ředitele Výzkumného Ústavu Železničního byl v září jmenován Ondřej Fanta. Zkušený manažer, který po práci mění padnoucí oblek za motokrosové oblečení a vyráží na trať. Do… »

Nový překladač v terminálu LovosiceNový překladač v terminálu Lovosice

15.4.2019 - Služeb už třetího moderního překladače mohou od loňského podzimu využít v lovosickém intermodálním terminálu, který provozuje společnost ČD-DUSS. Terminál leží v průmyslové oblasti severozápadních Čech, kde je velice silná… »

JLV slaví šedesátku. Nabízí speciality mladých kuchařůJLV slaví šedesátku. Nabízí speciality mladých kuchařů

26.3.2019 - Cestující si v jídelních a bistrovozech Českých drah pochutnají na vybraných kulinářských specialitách. Sezonní nabídky JLV letos sestavil úspěšný Juniorský národní tým Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Přehlídku chutí a… »

 

Všechny články rubriky Skupina ČD

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika