Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Alstom dodá systém ETCS pro Pendolina a jednotky CityElefant

29.3.2023 - Společnost Alstom podepsala s dceřinkou Českých drah firmou ČD - Telematika smlouvu na dodávku mobilní části systému ETCS úrovně 2 pro sedm Pendolin a 66 jednotek CityElefant. Alstom se zavazuje k dodávce zabezpečovače ETCS, včetně návrhu a implementace řešení. Systém ETCS bude doplněn o národní systémové funkce, které umožní provoz vlaků v ČR a na Slovensku. Zakázku na instalaci vyhrála ČD - Telematika v případě Pendolin již dříve v tendru Českých drah, u jednotek 471 pak ve sdružení s dalšími firmami. Celý článek »

Alstom dodá systém ETCS pro Pendolina a jednotky CityElefant

Třicet let provozu nasimulujeme během pouhých několika měsícůTřicet let provozu nasimulujeme během pouhých několika měsíců

26.3.2023 - Když se řekne Výzkumný Ústav Železniční (VUZ), většina lidí si představí zejména samotný železniční okruh. V jeho areálu poblíž středočeských Cerhenic se ovšem odehrává celá řada dalších a neméně důležitých činností, které v konečném důsledku vedou ke schválení drážního vozidla. Jednou z nich jsou dynamické zkoušky. V rámci jedné haly dokáže specialista na tuto problematiku Petr Novák s kolegy nasimulovat celé spektrum různých provozních situací – od průjezdu obloukem přes náraz po vykolejení.

Celý článek »

 

Martin Bělčík: Naším cílem je tržní růst a rozšiřování portfoliaMartin Bělčík: Naším cílem je tržní růst a rozšiřování portfolia

28.2.2023 - Uplynulý rok byl ve Výzkumném Ústavu Železničním (VUZ) ve znamení obnovování procesů ve všech oblastech po období, které výrazně ovlivnila epidemie covidu. Vedení firmy však muselo reagovat i na agresi Ruska na Ukrajině, respektive na její důsledky. A to především na paniku na energetických trzích a s tím související růst cen energií. Jak se dceřiná společnost Českých drah se vším vypořádala, i jaké jsou plány do budoucna na poli zkušebnictví, prozradil generální ředitel VUZ Martin Bělčík.

Celý článek »

 

Všechny zprávy v rubrice

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika