Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Zkušební laboratoř ve znamení brzdových zkoušek

2.1.2018 - Akreditovaná Zkušební laboratoř VUZ, která je vedena v seznamu akreditovaných laboratoří dle normy ČSN EN ISO 17025 pod číslem 1462, letos rozhodně nezahálela. Hned z počátku roku uskutečnila dva projekty prakticky kompletních typových zkoušek jedné elektrické a jedné motorové lokomotivy, jejichž schvalovací proces po úspěšně absolvovaném zkušebním provozu míří do finále. Celý článek »

Zkušební laboratoř ve znamení brzdových zkoušek

ŽZO Cerhenice: první zkušební dráha v ČeskuŽZO Cerhenice: první zkušební dráha v Česku

7.12.2017 - Letošní rok byl pro společnost Výzkumný Ústav Železniční (VUZ) v oblasti její hlavní činnosti — zkušebnictví — zlomový. Dne 1. dubna 2017 totiž vstoupila v platnost tolik očekávaná novela zákona o dráhách, která definovala novou kategorii – dráhu zkušební.

Celý článek »

 

Terminál Brno: křižovatka pro silniční návěsyTerminál Brno: křižovatka pro silniční návěsy

6.12.2017 - Brno bylo počátkem sedmdesátých let 20. století zařazeno jako jedna z lokalit do plánu nově budované sítě kontejnerových překladišť. První provizorní překladiště zde bylo otevřeno společností ČSKD-Intrans v roce 1973. V devadesátých letech však bohužel nastal odklon od tuzemské kontejnerové dopravy, což spolu s poklesem přeprav do zemí bývalého Sovětského svazu znamenalo výrazný pokles manipulací v brněnském překladišti, který ještě prohloubila konkurence blízkého terminálu operátora kombinované dopravy METRANS.

Celý článek »

 

Všechny zprávy v rubrice

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika