Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

VUZ má moderní technologii trakční napájecí soustavy

30.5.2023 - Provoz dvou zkušebních okruhů a rozsáhlého zázemí s možností přepínat mezi nejběžnějšími evropskými napájecími systémy vyžaduje neustálou údržbu a modernizaci technického zařízení. Z pozice vedoucího napájecí stanice ve Zkušebním centru Velim se mu zevrubně věnuje Tomáš Pokorný, který v následujících řádcích odhaluje největší zajímavosti tak sofistikovaného systému, jakým celý areál VUZ z hlediska napájení je. Celý článek »

VUZ má moderní technologii trakční napájecí soustavy

Zakázky na okruh řešíme rok a více dopředuZakázky na okruh řešíme rok a více dopředu

28.4.2023 - Kromě samotného zkoušení vozidel na okruzích a různých testů je třeba na VUZ řešit i logistiku provozu. Jinými slovy je třeba jednotlivé zákazníky provést celým procesem a vytvořit plán, aby se jich vzhledem k velké poptávce vešlo na okruh co nejvíce. O to se stará vedoucí dispečer oddělení zákaznických služeb Adam Miškovský. „Musíme se kapacitně vejít, zachovat bezpečnost provozu a zároveň neutralitu,“ říká v rozhovoru, ve kterém proces komunikace se zákazníky vysvětluje.

Celý článek »

 

Alstom dodá systém ETCS pro Pendolina a jednotky CityElefantAlstom dodá systém ETCS pro Pendolina a jednotky CityElefant

29.3.2023 - Společnost Alstom podepsala s dceřinkou Českých drah firmou ČD - Telematika smlouvu na dodávku mobilní části systému ETCS úrovně 2 pro sedm Pendolin a 66 jednotek CityElefant. Alstom se zavazuje k dodávce zabezpečovače ETCS, včetně návrhu a implementace řešení. Systém ETCS bude doplněn o národní systémové funkce, které umožní provoz vlaků v ČR a na Slovensku. Zakázku na instalaci vyhrála ČD - Telematika v případě Pendolin již dříve v tendru Českých drah, u jednotek 471 pak ve sdružení s dalšími firmami.

Celý článek »

 

Všechny zprávy v rubrice

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika