Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Leoš Ehl: Už víme, co nás čeká při opravách

11.9.2019 - Provozní středisko oprav Nymburk dceřiné společnosti ČD Dílny pro opravy vozidel (DPOV) se v posledních letech intenzivně věnuje modernizacím odkoupených osobních vozů z Rakouska, které jsou určené jak pro mezinárodní, tak vnitrostátní dálkovou dopravu. Kromě toho jeho pracovníci udržují a opravují dieselelektrické lokomotivy pro dceřinou společnost ČD Cargo či motorové soupravy zvané Catr. Specializují se i na vyvazovací opravy našich nejrychlejších vlaků Pendolino řady 680. Nejen o tom jsme hovořili s ředitelem nymburského podniku Leošem Ehlem. Celý článek »

Leoš Ehl: Už víme, co nás čeká při opravách

Tomáš Čoček: České dráhy jsou zajímavým partneremTomáš Čoček: České dráhy jsou zajímavým partnerem

28.8.2019 - ČD jsou v dobré finanční kondici a liberalizace by pro ně měla být benefitem. Alespoň to říká o státem vlastněné akciové společnosti první náměstek ministra dopravy a zároveň předseda řídicího výboru ČD Tomáš Čoček. V rozhovoru pro časopis Železničář se vyjádřil i k současné finanční situaci dopravce.

Celý článek »

 

Jan Podstawka: Personálně zajišťujeme i některé mezinárodní výkonyJan Podstawka: Personálně zajišťujeme i některé mezinárodní výkony

14.8.2019 - Oblastní centrum provozu (OCP) Východ s ředitelstvím v Olomouci zabezpečuje personální obsazení vedení vlaků regionální a dálkové dopravy jak na Moravě, tak i ve Slezsku a na Vysočině. Odlišnosti jednotlivých regionů nejsou tak velké, jak by se na první pohled mohlo zdát. Rozdílem je jen střídavý napájecí systém elektrické trakce na jihu, a naopak stejnosměrný na severu tamního provozního obvodu. Nejen o tom jsme diskutovali s ředitelem OCP Východ Janem Podstawkou.

Celý článek »

 

Všechny zprávy v rubrice

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika