Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Vyjel první Stadler z Německa

Vyjel první Stadler z Německa

23.7.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Ve čtvrtek 17. června se na osobních vlacích z Loun do Postoloprt uskutečnila zkušební jízda prvního z celkem 22 RegioSpiderů (Stadler RS1), které ČD loni zakoupily v Německu. Od 18. června se na této trati objevují pravidelně, kvůli výlukové činnosti na infrastruktuře zatím v úseku Louny – Postoloprty. Po jejím skončení budou tyto vlaky obsluhovat celou linku U11 mezi Českou Lípou a Postoloprty. Podle probíhajících jednání s Ústeckým krajem by zde od prosince 2022 mohlo celkem devět modernizovaných vozidel plně nahradit RegioNovy.

Vyjel první Stadler z Německa

Další dvě poté ČD nabízí kraji pro linku U6 mezi Lovosicemi a Teplicemi. V rámci modernizace bude do vlaků dosazena wi-fi a upravený audiovizuální informační systém. V plánu je instalace klimatizace, zásuvek na 230 V, přečalounění sedaček a přelakování vozové skříně.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Trať Plzeň – Karlovy Vary už obsluhují RegioPanteřiTrať Plzeň – Karlovy Vary už obsluhují RegioPanteři

21.9.2021 - Linku spěšných vlaků Českých drah spojující Plzeň s Karlovými Vary začaly počátkem srpna obsluhovat zcela nové, bezbariérové a klimatizované jednotky RegioPanter ze společnosti Škoda Transportation. Do zkušebního provozu vyjely… »

Vectrony najely ve službách ČD 10 milionů kilometrůVectrony najely ve službách ČD 10 milionů kilometrů

17.9.2021 - Desítka Vectronů Českých drah pronajatých od společnosti ELL už najela přibližně 10 milionů kilometrů. Stroje využívají ČD především na lince Berliner z Prahy do Berlína, Hamburku a Kielu, ale zajíždějí také s expresem… »

RegioSpidery vyjedou do středních ČechKompetenční centra zvládnou velké opravy

27.8.2021 - České dráhy plánují ve Strategii 2030 rozšířit údržbu a opravu svých vozidel vlastními silami a volné kapacity nabídnout dalším dopravcům. Z opravárenství vzniká třetí pilíř podnikání společnosti vedle osobní a nákladní… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika