Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Vectrony najely ve službách ČD 10 milionů kilometrů

Vectrony najely ve službách ČD 10 milionů kilometrů

17.9.2021 – autor: PETR ŠŤÁHLAVSKÝ

Desítka Vectronů Českých drah pronajatých od společnosti ELL už najela přibližně 10 milionů kilometrů. Stroje využívají ČD především na lince Berliner z Prahy do Berlína, Hamburku a Kielu, ale zajíždějí také s expresem Hungaria do Budapešti. Denní běh jednoho Vectronu je téměř 1 000 kilometrů.

Vectrony najely ve službách ČD 10 milionů kilometrů

Pět lokomotiv už překonalo hranici milion kilometrů a druhá polovina strojů má tuto magickou hranici na dosah. Nejvíce najezdil stroj D-193.298, který měl k 10. srpnu na svém kontě už 1 074 853 km. ČD nyní provozují 17 lokomotiv Siemens Vectron, z toho je 10 lokomotiv v nájmu od společnosti ELL a 6 strojů pronajímá společnost RSL. Jednu lokomotivu dopravce přímo vlastní. Vedle linky Berliner je provozují také na lince Slovácký expres mezi Prahou a Starým Městem u U. H. a jako záložní stroje se objevují i na dalších dálkových linkách ČD. Stroje Siemens Vectron provozuje i dceřiná společnost ČD Cargo.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

CPD získalo osvědčení o akreditaci na dalších pět letCPD získalo osvědčení o akreditaci na dalších pět let

25.11.2022 - Certifikační středisko personálu defektoskopie (CPD) Českých drah získalo akreditaci na dalších pět let. V rámci železniční dopravy se jedná o jediné certifikační pracoviště v České republice. Defektoskopie je přitom velmi… »

V laboratoři bedlivě střeží kvalitu provozních kapalinV laboratoři bedlivě střeží kvalitu provozních kapalin

28.10.2022 - V nenápadném domě v centru Mostu sídlí mezi rozličnými přístroji a zkumavkami Alena Zajícová. S celou Oblastní chemickou laboratoří Českých drah, která je součástí OCÚ Západ, bdí nad kvalitou provozních kapalin. Práce je to… »

V pražské aglomeraci přibývají moderní nádražíV pražské aglomeraci přibývají moderní nádraží

3.10.2022 - Železniční doprava v hlavním městě zažívá v poslední dekádě významný růst. Zatímco na přelomu tisíciletí počet přepravených osob stagnoval, v deseti předcovidových letech se prakticky zdvojnásobil. Za trend může… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika