Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Vectrony najely ve službách ČD 10 milionů kilometrů

Vectrony najely ve službách ČD 10 milionů kilometrů

17.9.2021 – autor: PETR ŠŤÁHLAVSKÝ

Desítka Vectronů Českých drah pronajatých od společnosti ELL už najela přibližně 10 milionů kilometrů. Stroje využívají ČD především na lince Berliner z Prahy do Berlína, Hamburku a Kielu, ale zajíždějí také s expresem Hungaria do Budapešti. Denní běh jednoho Vectronu je téměř 1 000 kilometrů.

Vectrony najely ve službách ČD 10 milionů kilometrů

Pět lokomotiv už překonalo hranici milion kilometrů a druhá polovina strojů má tuto magickou hranici na dosah. Nejvíce najezdil stroj D-193.298, který měl k 10. srpnu na svém kontě už 1 074 853 km. ČD nyní provozují 17 lokomotiv Siemens Vectron, z toho je 10 lokomotiv v nájmu od společnosti ELL a 6 strojů pronajímá společnost RSL. Jednu lokomotivu dopravce přímo vlastní. Vedle linky Berliner je provozují také na lince Slovácký expres mezi Prahou a Starým Městem u U. H. a jako záložní stroje se objevují i na dalších dálkových linkách ČD. Stroje Siemens Vectron provozuje i dceřiná společnost ČD Cargo.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Zajímavosti z lokomotivního parku ČD CargoZajímavosti z lokomotivního parku ČD Cargo

26.5.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo, největší tuzemský železniční nákladní dopravce, staví svoji budoucnost na čtyřech strategických pilířích – interoperabilitě, expanzi do zahraničí, intermodalitě a společenské… »

ČD Cargo vyhrálo výběrové řízení na přepravu uhlíČD Cargo vyhrálo výběrové řízení na přepravu uhlí

26.4.2023 - V roce 2022 přepravilo ČD Cargo přes 10,5 milionu tun hnědého uhlí do elektráren, tepláren i do uhelných skladů po celé České republice. Je to o přibližně 3 miliony tun více než v roce 2021. Přijali jsme celou řadu opatření a… »

Hala ČD Cargo v Lovosicích nabízí vysoký standard služebHala ČD Cargo v Lovosicích nabízí vysoký standard služeb

27.3.2023 - Provoz lovosické skladovací haly ČD Cargo byl zahájen již v roce 2010. V rámci projektu rozvoje logistických služeb měly podobné objekty vyrůst ještě v Brně a v Ostravě-Mošnově. Krize na konci prvního desetiletí nového milénia… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika