Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Vectrony najely ve službách ČD 10 milionů kilometrů

Vectrony najely ve službách ČD 10 milionů kilometrů

17.9.2021 – autor: PETR ŠŤÁHLAVSKÝ

Desítka Vectronů Českých drah pronajatých od společnosti ELL už najela přibližně 10 milionů kilometrů. Stroje využívají ČD především na lince Berliner z Prahy do Berlína, Hamburku a Kielu, ale zajíždějí také s expresem Hungaria do Budapešti. Denní běh jednoho Vectronu je téměř 1 000 kilometrů.

Vectrony najely ve službách ČD 10 milionů kilometrů

Pět lokomotiv už překonalo hranici milion kilometrů a druhá polovina strojů má tuto magickou hranici na dosah. Nejvíce najezdil stroj D-193.298, který měl k 10. srpnu na svém kontě už 1 074 853 km. ČD nyní provozují 17 lokomotiv Siemens Vectron, z toho je 10 lokomotiv v nájmu od společnosti ELL a 6 strojů pronajímá společnost RSL. Jednu lokomotivu dopravce přímo vlastní. Vedle linky Berliner je provozují také na lince Slovácký expres mezi Prahou a Starým Městem u U. H. a jako záložní stroje se objevují i na dalších dálkových linkách ČD. Stroje Siemens Vectron provozuje i dceřiná společnost ČD Cargo.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Tornádo se rozloučilo s Olomoucí a projelo ČeskemTornádo se rozloučilo s Olomoucí a projelo Českem

25.5.2024 - Řada 460 se loučí s pravidelným provozem. Někdejší ikona příměstských vlaků na severu Čech, Olomoucku nebo Ostravsku předává štafetu novějším strojům v podobě jednotek RegioPanter. Na konci dubna se za mimořádného zájmu… »

Lovosická nástupiště v novém, v Kladně již z peronuLovosická nástupiště v novém, v Kladně již z peronu

12.4.2024 - V rámci našeho infrastrukturního okénka se tentokrát podíváme na čtyři významné stavby, které v posledních měsících doznaly výraznějších změn. Konkrétně na lovosické nádraží, kde jsou již v provozu všechna nová… »

České dráhy posílily údržbu vozů České dráhy posílily údržbu vozů

17.3.2024 - Linka R17 Vltava / Lužnice / Silva Nortica z Prahy do Českých Budějovic, Českých Velenic a Vídně se dlouhodobě potýkala s nedostatkem vozů. Kvůli tomu musely být nasazeny náhradní vozy nebo zkráceny soupravy. České dráhy proto… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika