Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / V Brně se začne stavět nová opravárenská hala

V Brně se začne stavět nová opravárenská hala

25.2.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Už během února začnou práce na výstavbě nové opravárenské haly v Oblastním centru údržby Východ v Brně-Maloměřicích. Zakázku uskuteční sdružení dvou společností za cenu 219 milionů korun, což je o třicet milionů korun méně, než byla původně předpokládaná hodnota veřejné zakázky.

V Brně se začne stavět nová opravárenská hala

Dvoukolejná hala má mít po dokončení délku 153 metrů a široká bude takřka 22 metrů. Díky těmto rozměrům bude možné zajišťovat údržbu a opravy také u pětivozových jednotek InterPanter nebo na jednu kolej přistavit až dvě jednotky Regio­Panter, které jsou dvou nebo třívozové. Samozřejmostí je vybavení haly prohlídkovými kanály se samostatnými vstupy jak z čela, tak z boku. Podél jedné koleje budou umístěny pevné prohlídkové lávky pro údržbu zařízení na střeše elektrických jednotek, druhá kolej bude vybavena dvěma šestimetrovými mobilními plošinami. Výstavba, která potrvá dvacet měsíců, zahrnuje i rozsáhlou přestavbu kolejiště, úpravy trakčního vedení a vybudování nové příjezdové komunikace.

 


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

CPD získalo osvědčení o akreditaci na dalších pět letCPD získalo osvědčení o akreditaci na dalších pět let

25.11.2022 - Certifikační středisko personálu defektoskopie (CPD) Českých drah získalo akreditaci na dalších pět let. V rámci železniční dopravy se jedná o jediné certifikační pracoviště v České republice. Defektoskopie je přitom velmi… »

V laboratoři bedlivě střeží kvalitu provozních kapalinV laboratoři bedlivě střeží kvalitu provozních kapalin

28.10.2022 - V nenápadném domě v centru Mostu sídlí mezi rozličnými přístroji a zkumavkami Alena Zajícová. S celou Oblastní chemickou laboratoří Českých drah, která je součástí OCÚ Západ, bdí nad kvalitou provozních kapalin. Práce je to… »

V pražské aglomeraci přibývají moderní nádražíV pražské aglomeraci přibývají moderní nádraží

3.10.2022 - Železniční doprava v hlavním městě zažívá v poslední dekádě významný růst. Zatímco na přelomu tisíciletí počet přepravených osob stagnoval, v deseti předcovidových letech se prakticky zdvojnásobil. Za trend může… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika