Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Testy RegioPanterů pokračují, ČD je nasadí už letos

Testy RegioPanterů pokračují, ČD je nasadí už letos

23.2.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Do Zkušebního centra Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ) ve Velimi dorazila třetí jednotka RegioPanter, kterou ČD nasadí do provozu v západních Čechách. Testy prvních dvou jednotek začaly již začátkem prosince loňského roku. V průběhu příštích čtyř let však do provozu zamíří celkem 79 nových nízkopodlažních RegioPanterů, a to ve dvou či třívozovém provedení.

Testy RegioPanterů pokračují, ČD je nasadí už letos

ČD tak plní smluvní závazky vůči krajům a zároveň tím řeší přirozenou obnovu vozidel, do kterých již například nelze instalovat evropský zabezpečovač ETCS. Jejich nasazení je dále plánováno na lince P2 Klatovy – Plzeň – Beroun, na Vysočině a v Jihočeském, Olomouckém či Moravskoslezském kraji. Ve dvouvozové variantě mají až 140 míst k sezení, ve třívozovém provedení nabídnou až 240 sedadel. Cestující ocení komfortní interiér, moderní výbavu, možnost pohodlné přepravy osob na invalidním vozíku i prostor pro kočárky a jízdní kola.  Pro ČD je vyrábí konsorcium společností Škoda Transportation a Škoda Vagonka.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 4.5

Další články této rubriky

 Flotilu Vectronů ČD posílilo dalších šest strojů Flotilu Vectronů ČD posílilo dalších šest strojů

4.5.2021 - České dráhy převzaly v březnu od společnosti Rolling Stock Lease do nájmu všech šest vícesystémových elektrických lokomotiv Siemens Vectron. Dopravce tím rozšířil flotilu těchto strojů ze stávajících jedenácti na sedmnáct… »

 Pendolina si dopřávají velkou údržbu Pendolina si dopřávají velkou údržbu

3.5.2021 - Za běžného provozu patří jednotky řady 680 Pendolino k nejvytíženějším vlakům Českých drah. Šest ze sedmi souprav je obvykle nasazeno každý den a denní průměrný běh dosahuje přes 1 100 km. Teď jsou však kvůli snížené… »

Rok železnice připomene zvláštní vlak Rok železnice připomene zvláštní vlak

30.4.2021 - Letošní rok je pro železničáře zcela mimořádný. Začal Evropský rok železnice – událost, která zde doposud nebyla a v následujících desetiletích nepochybně hned tak nebude. Poprvé v historii Evropské unie je takto vyznamenán… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika