Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / První ze čtveřice lokomotiv Taurus má nový lak

První ze čtveřice lokomotiv Taurus má nový lak

12.1.2022 – autor: PETR SLONEK

Flotilu elektrických lokomotiv ČD v uplynulém roce rozšířila čtveřice Taurusů. České dráhy je zakoupily na konci léta od společnosti Wiener Lokalbahnen Cargo. Převzaty byly v říjnu a nyní jsou postupně uváděny do pravidelného provozu. První z nich, nesoucí označení 1216.952, dostal v listopadu v depu v Bohumíně nový lak, do konce ledna obdrží modrý nátěr i zbývající Taurusy.

První ze čtveřice lokomotiv Taurus má nový lak
Stroje jsou vybaveny zabezpečovacím systémem ETCS, dosahují rychlosti 230 km/h a jsou schválené pro provoz v ČR, Rakousku, Německu a Maďarsku, dva z nich také na Slovensku. Pořízení Taurusů je součástí strategie obnovy vozidlového parku interoperabilními lokomotivami. Dopravce již dva Taurusy má. Ty jezdí na relaci Bohumín – Vídeň. Postupně se stroje objeví i na spojích z Bohumína do Prahy a po dokončení dvou velkých staveb na IV. koridoru zamíří do Českých Budějovic. Na Jižních expresech zatím jezdí řady 362 a 380. Právě stroje ř. 362 by Taurusy měly nahradit.

Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

První Plecháč pro ČD Cargo vyjel z ČMŽOPrvní Plecháč pro ČD Cargo vyjel z ČMŽO

27.9.2023 - Areál opraven společnosti Českomoravská železniční opravna (ČMŽO) v Přerově opustil v pátek 21. července první Plecháč neboli lokomotiva řady 242. Stroje této řady odkoupené od mateřských Českých drah se stanou novou posilou… »

ČD Cargo zajišťuje přepravy pohonných hmot ze Slovenska do PolskaČD Cargo zajišťuje přepravy pohonných hmot ze Slovenska do Polska

27.8.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo získala před časem kontrakt na zajištění přeprav přibližně 400 tisíc tun pohonných hmot ze Slovenska do Polska, a to v tranzitu přes Českou republiku. Jedná se o úsek Lanžhot st. hr. –… »

V Liberci vzniká centrum pro vozy Regio-Shuttle RS1V Liberci vzniká centrum pro vozy Regio-Shuttle RS1

26.6.2023 - V libereckém depu vyrůstá specializované pracoviště pro opravy a údržbu motorových vozů vyrobených firmou Stadler Rail. Je určené k vyšším stupňům obnov pro všechny motorové vozy Regio--Shuttle RS1 v provozu dopravce i dalších… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika