Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / První ze čtveřice lokomotiv Taurus má nový lak

První ze čtveřice lokomotiv Taurus má nový lak

12.1.2022 – autor: PETR SLONEK

Flotilu elektrických lokomotiv ČD v uplynulém roce rozšířila čtveřice Taurusů. České dráhy je zakoupily na konci léta od společnosti Wiener Lokalbahnen Cargo. Převzaty byly v říjnu a nyní jsou postupně uváděny do pravidelného provozu. První z nich, nesoucí označení 1216.952, dostal v listopadu v depu v Bohumíně nový lak, do konce ledna obdrží modrý nátěr i zbývající Taurusy.

První ze čtveřice lokomotiv Taurus má nový lak
Stroje jsou vybaveny zabezpečovacím systémem ETCS, dosahují rychlosti 230 km/h a jsou schválené pro provoz v ČR, Rakousku, Německu a Maďarsku, dva z nich také na Slovensku. Pořízení Taurusů je součástí strategie obnovy vozidlového parku interoperabilními lokomotivami. Dopravce již dva Taurusy má. Ty jezdí na relaci Bohumín – Vídeň. Postupně se stroje objeví i na spojích z Bohumína do Prahy a po dokončení dvou velkých staveb na IV. koridoru zamíří do Českých Budějovic. Na Jižních expresech zatím jezdí řady 362 a 380. Právě stroje ř. 362 by Taurusy měly nahradit.

Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

CPD získalo osvědčení o akreditaci na dalších pět letCPD získalo osvědčení o akreditaci na dalších pět let

25.11.2022 - Certifikační středisko personálu defektoskopie (CPD) Českých drah získalo akreditaci na dalších pět let. V rámci železniční dopravy se jedná o jediné certifikační pracoviště v České republice. Defektoskopie je přitom velmi… »

V laboratoři bedlivě střeží kvalitu provozních kapalinV laboratoři bedlivě střeží kvalitu provozních kapalin

28.10.2022 - V nenápadném domě v centru Mostu sídlí mezi rozličnými přístroji a zkumavkami Alena Zajícová. S celou Oblastní chemickou laboratoří Českých drah, která je součástí OCÚ Západ, bdí nad kvalitou provozních kapalin. Práce je to… »

V pražské aglomeraci přibývají moderní nádražíV pražské aglomeraci přibývají moderní nádraží

3.10.2022 - Železniční doprava v hlavním městě zažívá v poslední dekádě významný růst. Zatímco na přelomu tisíciletí počet přepravených osob stagnoval, v deseti předcovidových letech se prakticky zdvojnásobil. Za trend může… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika