Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / První RegioPanter pro západní Čechy po testech

První RegioPanter pro západní Čechy po testech

22.9.2020 – autor: JOSEF HOLEK

První testy má za sebou jednotka RegioPanter, kterou České dráhy nasadí na linku z Karlových Varů do Plzně a zpět. Zkoušky si odbyla ještě v areálu výrobce. Podle ředitele karlovarského Regionálního obchodního centra ČD Vladimíra Omelky bude čtveřice Panterů mezi oběma městy jezdit po celý den ve dvouhodinových intervalech, a nabídnou tak zcela nové přímé spojení.

První RegioPanter pro západní Čechy po testech
V různé fázi výroby je mnoho jednotlivých vozů a na zkušební koleji v závodě je již na zkouškách první kompletní jednotka. Průběh výroby se denně vyhodnocuje. Vlaky jsou vybavené informačním systémem, wi-fi, možností automatického vedení vlaku a už z výroby i zabezpečovacím zařízením ETCS. Jejich maximální rychlost je 160 km/h. ČD si u škodovky objednaly jedenatřicet RegioPanterů. Čtyři z nich propojí právě Plzeň s Karlovými Vary, dalších jedenáct pak Klatovy, Plzeň a Beroun. Šest vyjede na Vysočinu a deset do Jihočeského kraje.

Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3.75

Další články této rubriky

Čtyřkolák je opět v plné síleČtyřkolák je opět v plné síle

20.10.2020 - Parní Čtyřkolák 434.2186 se může po opravě opět vypravit na koleje. Letos na jaře už se sice objevil v čele výletních vlaků okolo Prahy, zastavila jej však závada, která se objevila při červnovém natáčení dokumentu o Legiovlaku… »

První omlazený vůz řady ARmpee832 je hotovPrvní omlazený vůz řady ARmpee832 je hotov

28.9.2020 - Dceřiná společnost Českých drah DPOV úspěšně dokončila v polovině srpna ve svém závodě v Nymburce první prototypovou přestavbu bistro vozu řady ARmpee832. Modernizace navazuje na již dokončené přestavby osmnácti původních… »

ČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a LipenceČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a Lipence

18.9.2020 - České dráhy po dohodě se Správou železnic připravují zkoušky jednotek RegioPanter řady 650 na jihu Čech. Netradiční je místo chystaných testů – odehrají se na Lipence a Bechyňce. Druhá jmenovaná má navíc v tuzemsku zcela… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika