Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Panter poprvé vyjel na Lipenku

Panter poprvé vyjel na Lipenku

20.11.2020 – autor: JOSEF HOLEK

Na Lipence, trati spojující Rybník s Lipnem nad Vltavou, se poprvé objevil RegioPanter Českých drah. Elektrická jednotka 650.001 se koncem října stala součástí zkoušek přechodnosti a jízdy v obloucích menších než 150 metrů.

Panter poprvé vyjel na Lipenku
Obdobný test, ale za pomoci posunu lokomotivou řady 113, se uskutečnil i na Bechyňce, tedy trati z Tábora do Bechyně. Naměřené hodnoty se následně vyhodnotí a výsledky zkušebních jízd tak budou známé během příštího půlroku. V případě kladného výsledku testů bude na Správě železnic, aby vydala opatření k provozu jednotek RegioPanter na uvedených tratích s velmi malými oblouky. Poté může následovat zkušební a následně případně také pravidelný provoz jednotek 650 na tratích z Rybníka do Lipna nad Vltavou a z Tábora do Bechyně.

Průměrné hodnocení (5 hlasů): 3.8

Další články této rubriky

ČD Cargo zajišťuje přepravy pohonných hmot ze Slovenska do PolskaČD Cargo zajišťuje přepravy pohonných hmot ze Slovenska do Polska

27.8.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo získala před časem kontrakt na zajištění přeprav přibližně 400 tisíc tun pohonných hmot ze Slovenska do Polska, a to v tranzitu přes Českou republiku. Jedná se o úsek Lanžhot st. hr. –… »

V Liberci vzniká centrum pro vozy Regio-Shuttle RS1V Liberci vzniká centrum pro vozy Regio-Shuttle RS1

26.6.2023 - V libereckém depu vyrůstá specializované pracoviště pro opravy a údržbu motorových vozů vyrobených firmou Stadler Rail. Je určené k vyšším stupňům obnov pro všechny motorové vozy Regio--Shuttle RS1 v provozu dopravce i dalších… »

Zajímavosti z lokomotivního parku ČD CargoZajímavosti z lokomotivního parku ČD Cargo

26.5.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo, největší tuzemský železniční nákladní dopravce, staví svoji budoucnost na čtyřech strategických pilířích – interoperabilitě, expanzi do zahraničí, intermodalitě a společenské… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika