Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Panter poprvé vyjel na Lipenku

Panter poprvé vyjel na Lipenku

20.11.2020 – autor: JOSEF HOLEK

Na Lipence, trati spojující Rybník s Lipnem nad Vltavou, se poprvé objevil RegioPanter Českých drah. Elektrická jednotka 650.001 se koncem října stala součástí zkoušek přechodnosti a jízdy v obloucích menších než 150 metrů.

Panter poprvé vyjel na Lipenku
Obdobný test, ale za pomoci posunu lokomotivou řady 113, se uskutečnil i na Bechyňce, tedy trati z Tábora do Bechyně. Naměřené hodnoty se následně vyhodnotí a výsledky zkušebních jízd tak budou známé během příštího půlroku. V případě kladného výsledku testů bude na Správě železnic, aby vydala opatření k provozu jednotek RegioPanter na uvedených tratích s velmi malými oblouky. Poté může následovat zkušební a následně případně také pravidelný provoz jednotek 650 na tratích z Rybníka do Lipna nad Vltavou a z Tábora do Bechyně.

Průměrné hodnocení (5 hlasů): 3.8

Další články této rubriky

CPD získalo osvědčení o akreditaci na dalších pět letCPD získalo osvědčení o akreditaci na dalších pět let

25.11.2022 - Certifikační středisko personálu defektoskopie (CPD) Českých drah získalo akreditaci na dalších pět let. V rámci železniční dopravy se jedná o jediné certifikační pracoviště v České republice. Defektoskopie je přitom velmi… »

V laboratoři bedlivě střeží kvalitu provozních kapalinV laboratoři bedlivě střeží kvalitu provozních kapalin

28.10.2022 - V nenápadném domě v centru Mostu sídlí mezi rozličnými přístroji a zkumavkami Alena Zajícová. S celou Oblastní chemickou laboratoří Českých drah, která je součástí OCÚ Západ, bdí nad kvalitou provozních kapalin. Práce je to… »

V pražské aglomeraci přibývají moderní nádražíV pražské aglomeraci přibývají moderní nádraží

3.10.2022 - Železniční doprava v hlavním městě zažívá v poslední dekádě významný růst. Zatímco na přelomu tisíciletí počet přepravených osob stagnoval, v deseti předcovidových letech se prakticky zdvojnásobil. Za trend může… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika