Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Nové soupravy ČD intenzivně testuje VUZ

Nové soupravy ČD intenzivně testuje VUZ

25.9.2020 – autor: JOSEF HOLEK

Na cerhenickém okruhu specialisté z Výzkumného Ústavu Železničního už testují první soupravu nových vozů, které pro České dráhy vyrábí konsorcium Siemens Mobility – Škoda Transportation.

Nové soupravy ČD intenzivně testuje VUZ

Dopravce objednal padesát vozů, rozpracovaných je více než polovina. Vozy chtějí ČD příští rok nasadit na rychlíky Krušnohor a Západní expresy. Novinka nabídne moderně řešený interiér s pohodlnými sedačkami, wi-fi připojení k internetu, elektrické zásuvky a porty USB pro dobíjení přenosné elektroniky, audiovizuální informační systém, bezdrátové nabíjení mobilních telefonů pro cestující v 1. třídě, lepší propustnost oken pro signál mobilních telefonů či vyšší nosnost plošiny pro nástup/výstup osob na vozíku. Vozidla zvládnou rychlost 200 km/h, soupravy bude navíc možné běžně posilovat o další vozy.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

Čtyřkolák je opět v plné síleČtyřkolák je opět v plné síle

20.10.2020 - Parní Čtyřkolák 434.2186 se může po opravě opět vypravit na koleje. Letos na jaře už se sice objevil v čele výletních vlaků okolo Prahy, zastavila jej však závada, která se objevila při červnovém natáčení dokumentu o Legiovlaku… »

První omlazený vůz řady ARmpee832 je hotovPrvní omlazený vůz řady ARmpee832 je hotov

28.9.2020 - Dceřiná společnost Českých drah DPOV úspěšně dokončila v polovině srpna ve svém závodě v Nymburce první prototypovou přestavbu bistro vozu řady ARmpee832. Modernizace navazuje na již dokončené přestavby osmnácti původních… »

ČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a LipenceČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a Lipence

18.9.2020 - České dráhy po dohodě se Správou železnic připravují zkoušky jednotek RegioPanter řady 650 na jihu Čech. Netradiční je místo chystaných testů – odehrají se na Lipence a Bechyňce. Druhá jmenovaná má navíc v tuzemsku zcela… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika