Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Nová posunovací lokomotiva ve zkušebním provozu

Nová posunovací lokomotiva ve zkušebním provozu

20.2.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Na brněnském hlavním nádraží, ale i v obvodu tamní odstavné stanice se od konce listopadu loňského roku pohybuje nejnovější lokomotiva v majetku ČD.

Nová posunovací lokomotiva ve zkušebním provozu

Jde o stroj řady 794, vyrobený jihlavským závodem společnosti CZ LOKO. Stroj 794.002-6 prošel po dohodě výrobce a DKV Brno některými dílčími úpravami, jako bylo například nastavení chlazení spalovacího motoru či úprava odlehlosti kompozitních brzdových špalíků, a hned poté byl nasazen do zkušebního provozu na místním posunu s osobními vozy. Lokomotiva má snadnou obsluhu s velmi dobrým výhledem. Komfort stanoviště strojvedoucího umožňuje klidnou a nerušenou službu v zimě díky velmi kvalitnímu topení a naopak klimatizaci v letních měsících. Stroj navíc vykazuje oproti stávajícím strojům řady 714 nižší spotřebu paliva. Potěšující je, že za dobu rutinního provozu se neobjevila žádná závada, která by vyžadovala dílenský zásah. Dalších jedenáct strojů stejné řady by mělo posílit flotilu Českých drah ještě během letošního roku.


Průměrné hodnocení (18 hlasů): 3.94

Další články této rubriky

Zajímavosti z lokomotivního parku ČD CargoZajímavosti z lokomotivního parku ČD Cargo

26.5.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo, největší tuzemský železniční nákladní dopravce, staví svoji budoucnost na čtyřech strategických pilířích – interoperabilitě, expanzi do zahraničí, intermodalitě a společenské… »

ČD Cargo vyhrálo výběrové řízení na přepravu uhlíČD Cargo vyhrálo výběrové řízení na přepravu uhlí

26.4.2023 - V roce 2022 přepravilo ČD Cargo přes 10,5 milionu tun hnědého uhlí do elektráren, tepláren i do uhelných skladů po celé České republice. Je to o přibližně 3 miliony tun více než v roce 2021. Přijali jsme celou řadu opatření a… »

Hala ČD Cargo v Lovosicích nabízí vysoký standard služebHala ČD Cargo v Lovosicích nabízí vysoký standard služeb

27.3.2023 - Provoz lovosické skladovací haly ČD Cargo byl zahájen již v roce 2010. V rámci projektu rozvoje logistických služeb měly podobné objekty vyrůst ještě v Brně a v Ostravě-Mošnově. Krize na konci prvního desetiletí nového milénia… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika