Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Na koleje vyjel čtvrtý Stadler

Na koleje vyjel čtvrtý Stadler

10.8.2020 – autor: MARTIN HARÁK

Do pravidelného provozu byla 20. července uvedena v pořadí již čtvrtá motorová jednotka řady 646 od firmy Stadler. Je to další z dvanáctikusové série, odkoupené Českými drahami od německé společnosti DB Regio pro zajištění veřejné regionální dopravy v Olomouckém kraji.

Na koleje vyjel čtvrtý Stadler

Motorová jednotka je prozatím nasazena natrase Javorník veSlezsku – Hanušovice – Šumperk stím, že během odpolední špičky je nasazena nadva páry vlaků mezi Šumperkem aHanušovicemi. Poslední večerní spoj ze Šumperku směřuje opět až doJavorníku veSlezsku, kde je jednotka deponována doranních hodin. Cestující přijali nasazení vozidla velmi pozitivně, ato především pro nekomplikovaný nástup, pohodlné sedačky, včetně vybavení klimatizací avakuovou toaletou. Pomodernizaci všech dvanácti zakoupených Stadlerů se pro oblast Jesenicka aŠumperska počítá sdalšími pěti vozidly, která již budou vybavená wi-fi aúchytným systémem pro přepravu až osmi jízdních kol.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a LipenceČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a Lipence

18.9.2020 - České dráhy po dohodě se Správou železnic připravují zkoušky jednotek RegioPanter řady 650 na jihu Čech. Netradiční je místo chystaných testů – odehrají se na Lipence a Bechyňce. Druhá jmenovaná má navíc v tuzemsku zcela… »

ČD představily RegioMouse pro Moravskoslezský krajČD představily RegioMouse pro Moravskoslezský kraj

20.8.2020 - Vybrané motorové a přívěsné vozy řad 810 a 012 (BDtax 782) se v současnosti přestavují podle zadání Moravskoslezského kraje ve veselském závodě dceřiné společnosti Českých drah DPOV Přerov. První prototypovou soupravu zástupci… »

ČD pořídí až 90 elektrických lokomotivČD pořídí až 90 elektrických lokomotiv

19.8.2020 - České dráhy vyhlásily soutěž na dodávku až 90 moderních elektrických lokomotiv pro rychlost 200 km/h a provoz v Česku a ve střední Evropě. Národní dopravce uzavře s vítězem výběrového řízení rámcový kontrakt, z něhož hned… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika