Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Motorové vozy řady 811 začaly vozit cestující

Motorové vozy řady 811 začaly vozit cestující

17.9.2020 – autor: MARTIN HARÁK

Do pravidelného provozu jsou od 26. srpna postupně zařazovány první dva modernizované motorové vozy řady 811 včetně přívěsných vozů řady 012. Vozidla jsou určená pro Moravskoslezský kraj a poprvé se objevila na trati ze Suchdola nad Odrou do Budišova nad Budišovkou.

Motorové vozy řady 811 začaly vozit cestující

Dceřiná společnost Českých drah DPOV dodá do poloviny příštího roku dalších dvanáct motoráků a ještě osm přívěsných vozů, které se nejprve objeví na trati ze Studénky do Kopřivnice, Štramberku a Veřovic. Po Novém roce budou vozidla postupně zařazována i na trase z Opavy přes Krnov a Bruntál do Rýmařova. Modernizované soupravy zaujmou na první pohled zvenku skříňovými polepy, a naopak v interiéru potahy sedaček s logem Moravskoslezského kraje. Během podzimu se ve vozidlech navíc objeví žluté validátory, které umožní koupi jízdního dokladu na kartu zvanou ODISka. Do budoucna se počítá i s přenosem dat o jízdě vlaku na dispečink moravskoslezského koordinátora integrované dopravy KODIS.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Čtyřkolák je opět v plné síleČtyřkolák je opět v plné síle

20.10.2020 - Parní Čtyřkolák 434.2186 se může po opravě opět vypravit na koleje. Letos na jaře už se sice objevil v čele výletních vlaků okolo Prahy, zastavila jej však závada, která se objevila při červnovém natáčení dokumentu o Legiovlaku… »

První omlazený vůz řady ARmpee832 je hotovPrvní omlazený vůz řady ARmpee832 je hotov

28.9.2020 - Dceřiná společnost Českých drah DPOV úspěšně dokončila v polovině srpna ve svém závodě v Nymburce první prototypovou přestavbu bistro vozu řady ARmpee832. Modernizace navazuje na již dokončené přestavby osmnácti původních… »

ČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a LipenceČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a Lipence

18.9.2020 - České dráhy po dohodě se Správou železnic připravují zkoušky jednotek RegioPanter řady 650 na jihu Čech. Netradiční je místo chystaných testů – odehrají se na Lipence a Bechyňce. Druhá jmenovaná má navíc v tuzemsku zcela… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika