Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Do provozu míří obnovené vozy Bmz

Do provozu míří obnovené vozy Bmz

5.10.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Bezmála dvacítka rekonstruovaných osobních vozů řady Bmz234, které České dráhy nakoupily před pěti lety v Rakousku, už jezdí v běžném provozu.

Do provozu míří obnovené vozy Bmz

Začátkem září si členové představenstva Českých drah Michal Štěpán a František Bureš prohlédli a slavnostně převzali devatenáctý opravený kus v nymburských DPOV, zbylých osm se na koleje dostane do konce roku, nyní jsou v dílnách v různém stádiu rozpracování. V nakoupené sadě bylo původně dvaatřicet vozů, pět z nich bylo použito na náhradní díly. Vagony s maximální povolenou rychlostí 160 km/h budou nejčastěji nasazeny na spoje mezi Prahou, Vsetínem a Starým Městem. Nahradí tak zastaralé „koženkové“ vozy řady B 249, kterých se České dráhy hodlají zbavit. Rekonstrukce vyšla na zhruba osm milionů korun.


Průměrné hodnocení (29 hlasů): 3.79

Další články této rubriky

Tornáda čeká poslední podzimTornáda čeká poslední podzim

22.11.2023 - Z tuzemských tratí mizí stovky starších lokomotiv, jednotek a vozů Českých drah. Už jen několik měsíců zbývá do ukončení provozu elektrických jednotek řady 460 přezdívaných Tornádo. Na jihu Moravy prakticky dojezdily osobní… »

První Plecháč pro ČD Cargo vyjel z ČMŽOPrvní Plecháč pro ČD Cargo vyjel z ČMŽO

27.9.2023 - Areál opraven společnosti Českomoravská železniční opravna (ČMŽO) v Přerově opustil v pátek 21. července první Plecháč neboli lokomotiva řady 242. Stroje této řady odkoupené od mateřských Českých drah se stanou novou posilou… »

ČD Cargo zajišťuje přepravy pohonných hmot ze Slovenska do PolskaČD Cargo zajišťuje přepravy pohonných hmot ze Slovenska do Polska

27.8.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo získala před časem kontrakt na zajištění přeprav přibližně 400 tisíc tun pohonných hmot ze Slovenska do Polska, a to v tranzitu přes Českou republiku. Jedná se o úsek Lanžhot st. hr. –… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika