Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Do provozu míří obnovené vozy Bmz

Do provozu míří obnovené vozy Bmz

5.10.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Bezmála dvacítka rekonstruovaných osobních vozů řady Bmz234, které České dráhy nakoupily před pěti lety v Rakousku, už jezdí v běžném provozu.

Do provozu míří obnovené vozy Bmz

Začátkem září si členové představenstva Českých drah Michal Štěpán a František Bureš prohlédli a slavnostně převzali devatenáctý opravený kus v nymburských DPOV, zbylých osm se na koleje dostane do konce roku, nyní jsou v dílnách v různém stádiu rozpracování. V nakoupené sadě bylo původně dvaatřicet vozů, pět z nich bylo použito na náhradní díly. Vagony s maximální povolenou rychlostí 160 km/h budou nejčastěji nasazeny na spoje mezi Prahou, Vsetínem a Starým Městem. Nahradí tak zastaralé „koženkové“ vozy řady B 249, kterých se České dráhy hodlají zbavit. Rekonstrukce vyšla na zhruba osm milionů korun.


Průměrné hodnocení (29 hlasů): 3.79

Další články této rubriky

Zajímavosti z lokomotivního parku ČD CargoZajímavosti z lokomotivního parku ČD Cargo

26.5.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo, největší tuzemský železniční nákladní dopravce, staví svoji budoucnost na čtyřech strategických pilířích – interoperabilitě, expanzi do zahraničí, intermodalitě a společenské… »

ČD Cargo vyhrálo výběrové řízení na přepravu uhlíČD Cargo vyhrálo výběrové řízení na přepravu uhlí

26.4.2023 - V roce 2022 přepravilo ČD Cargo přes 10,5 milionu tun hnědého uhlí do elektráren, tepláren i do uhelných skladů po celé České republice. Je to o přibližně 3 miliony tun více než v roce 2021. Přijali jsme celou řadu opatření a… »

Hala ČD Cargo v Lovosicích nabízí vysoký standard služebHala ČD Cargo v Lovosicích nabízí vysoký standard služeb

27.3.2023 - Provoz lovosické skladovací haly ČD Cargo byl zahájen již v roce 2010. V rámci projektu rozvoje logistických služeb měly podobné objekty vyrůst ještě v Brně a v Ostravě-Mošnově. Krize na konci prvního desetiletí nového milénia… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika