Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / České dráhy nakoupily motorové jednotky Stadler GTW

České dráhy nakoupily motorové jednotky Stadler GTW

22.1.2019 – autor: JOSEF HOLEK fotomontáž: ČD

České dráhy si pořídily dvanáct jednotek řady 646 od německého výrobce Stadler. Informoval o tom předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Miroslav Kupec. Jednotky Stadler GTW, které původně sloužily u Deutsche Bahn, nyní projdou periodickou opravou a modernizací.

České dráhy nakoupily motorové jednotky Stadler GTW

Nový bude audiovizuální informační systém, technici rovněž doplní technologii wi-fi pro připojení k internetu, elektrické zásuvky i čalounění sedadel. Cestujícím budou moci využít více než stovku míst k sezení, paluba je rovněž klimatizována. Jednotky řady 646 nejsou však jedinými modely výrobce v modré flotile národního dopravce. Už nyní jezdí na Liberecku a na Vysočině třiatřicet motorových jednotek řad 840 a 841, známých jako RegioSpidery.  


Průměrné hodnocení (21 hlasů): 4.38

Další články této rubriky

CPD získalo osvědčení o akreditaci na dalších pět letCPD získalo osvědčení o akreditaci na dalších pět let

25.11.2022 - Certifikační středisko personálu defektoskopie (CPD) Českých drah získalo akreditaci na dalších pět let. V rámci železniční dopravy se jedná o jediné certifikační pracoviště v České republice. Defektoskopie je přitom velmi… »

V laboratoři bedlivě střeží kvalitu provozních kapalinV laboratoři bedlivě střeží kvalitu provozních kapalin

28.10.2022 - V nenápadném domě v centru Mostu sídlí mezi rozličnými přístroji a zkumavkami Alena Zajícová. S celou Oblastní chemickou laboratoří Českých drah, která je součástí OCÚ Západ, bdí nad kvalitou provozních kapalin. Práce je to… »

V pražské aglomeraci přibývají moderní nádražíV pražské aglomeraci přibývají moderní nádraží

3.10.2022 - Železniční doprava v hlavním městě zažívá v poslední dekádě významný růst. Zatímco na přelomu tisíciletí počet přepravených osob stagnoval, v deseti předcovidových letech se prakticky zdvojnásobil. Za trend může… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika