Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / České dráhy nakoupily motorové jednotky Stadler GTW

České dráhy nakoupily motorové jednotky Stadler GTW

22.1.2019 – autor: JOSEF HOLEK fotomontáž: ČD

České dráhy si pořídily dvanáct jednotek řady 646 od německého výrobce Stadler. Informoval o tom předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Miroslav Kupec. Jednotky Stadler GTW, které původně sloužily u Deutsche Bahn, nyní projdou periodickou opravou a modernizací.

České dráhy nakoupily motorové jednotky Stadler GTW

Nový bude audiovizuální informační systém, technici rovněž doplní technologii wi-fi pro připojení k internetu, elektrické zásuvky i čalounění sedadel. Cestujícím budou moci využít více než stovku míst k sezení, paluba je rovněž klimatizována. Jednotky řady 646 nejsou však jedinými modely výrobce v modré flotile národního dopravce. Už nyní jezdí na Liberecku a na Vysočině třiatřicet motorových jednotek řad 840 a 841, známých jako RegioSpidery.  


Průměrné hodnocení (21 hlasů): 4.38

Další články této rubriky

Zajímavosti z lokomotivního parku ČD CargoZajímavosti z lokomotivního parku ČD Cargo

26.5.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo, největší tuzemský železniční nákladní dopravce, staví svoji budoucnost na čtyřech strategických pilířích – interoperabilitě, expanzi do zahraničí, intermodalitě a společenské… »

ČD Cargo vyhrálo výběrové řízení na přepravu uhlíČD Cargo vyhrálo výběrové řízení na přepravu uhlí

26.4.2023 - V roce 2022 přepravilo ČD Cargo přes 10,5 milionu tun hnědého uhlí do elektráren, tepláren i do uhelných skladů po celé České republice. Je to o přibližně 3 miliony tun více než v roce 2021. Přijali jsme celou řadu opatření a… »

Hala ČD Cargo v Lovosicích nabízí vysoký standard služebHala ČD Cargo v Lovosicích nabízí vysoký standard služeb

27.3.2023 - Provoz lovosické skladovací haly ČD Cargo byl zahájen již v roce 2010. V rámci projektu rozvoje logistických služeb měly podobné objekty vyrůst ještě v Brně a v Ostravě-Mošnově. Krize na konci prvního desetiletí nového milénia… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika