Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Do Hamburku v budoucnu pojedou Taurusy

Do Hamburku v budoucnu pojedou Taurusy

8.10.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Do roku 2025 hodlají České dráhy pořídit další tři vícesystémové lokomotivy Siemens Taurus. Dvě už firma ve svém vozidlovém parku má, další čtyři zakoupila před pár týdny od společnosti Wiener Lokalbahnen Cargo. Stroje řady 1216 mohou běžně jezdit rychlostí až 230 kilometrů za hodinu. Cílem dopravce je vybudovat flotilu devíti lokomotiv, které budou kompletně pokrývat linku z Prahy do Hamburku.

 Do Hamburku v budoucnu pojedou Taurusy

Německá strana totiž hodlá do roku 2025 zvýšit rychlost právě na 230 km/h. Nyní do Berlína, Hamburku a Kielu České dráhy vypravují soupravy s lokomotivami Vectron, umějí však vyvinout rychlost 200 km/h. Na lince by se měly v budoucnu objevit i nedávno objednané soupravy od konsorcia Siemens Mobility – Škoda Transportation, taktéž umožňující jízdu rychlostí 230 km/h. Lokomotivy Taurus se již kvůli novým normám TSI nevyrábí, přesto patří mezi kvalitní a spolehlivé stroje.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 5

Další články této rubriky

Tornádo se rozloučilo s Olomoucí a projelo ČeskemTornádo se rozloučilo s Olomoucí a projelo Českem

25.5.2024 - Řada 460 se loučí s pravidelným provozem. Někdejší ikona příměstských vlaků na severu Čech, Olomoucku nebo Ostravsku předává štafetu novějším strojům v podobě jednotek RegioPanter. Na konci dubna se za mimořádného zájmu… »

Lovosická nástupiště v novém, v Kladně již z peronuLovosická nástupiště v novém, v Kladně již z peronu

12.4.2024 - V rámci našeho infrastrukturního okénka se tentokrát podíváme na čtyři významné stavby, které v posledních měsících doznaly výraznějších změn. Konkrétně na lovosické nádraží, kde jsou již v provozu všechna nová… »

České dráhy posílily údržbu vozů České dráhy posílily údržbu vozů

17.3.2024 - Linka R17 Vltava / Lužnice / Silva Nortica z Prahy do Českých Budějovic, Českých Velenic a Vídně se dlouhodobě potýkala s nedostatkem vozů. Kvůli tomu musely být nasazeny náhradní vozy nebo zkráceny soupravy. České dráhy proto… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika