Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Do Hamburku v budoucnu pojedou Taurusy

Do Hamburku v budoucnu pojedou Taurusy

8.10.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Do roku 2025 hodlají České dráhy pořídit další tři vícesystémové lokomotivy Siemens Taurus. Dvě už firma ve svém vozidlovém parku má, další čtyři zakoupila před pár týdny od společnosti Wiener Lokalbahnen Cargo. Stroje řady 1216 mohou běžně jezdit rychlostí až 230 kilometrů za hodinu. Cílem dopravce je vybudovat flotilu devíti lokomotiv, které budou kompletně pokrývat linku z Prahy do Hamburku.

 Do Hamburku v budoucnu pojedou Taurusy

Německá strana totiž hodlá do roku 2025 zvýšit rychlost právě na 230 km/h. Nyní do Berlína, Hamburku a Kielu České dráhy vypravují soupravy s lokomotivami Vectron, umějí však vyvinout rychlost 200 km/h. Na lince by se měly v budoucnu objevit i nedávno objednané soupravy od konsorcia Siemens Mobility – Škoda Transportation, taktéž umožňující jízdu rychlostí 230 km/h. Lokomotivy Taurus se již kvůli novým normám TSI nevyrábí, přesto patří mezi kvalitní a spolehlivé stroje.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

Zajímavosti z lokomotivního parku ČD CargoZajímavosti z lokomotivního parku ČD Cargo

26.5.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo, největší tuzemský železniční nákladní dopravce, staví svoji budoucnost na čtyřech strategických pilířích – interoperabilitě, expanzi do zahraničí, intermodalitě a společenské… »

ČD Cargo vyhrálo výběrové řízení na přepravu uhlíČD Cargo vyhrálo výběrové řízení na přepravu uhlí

26.4.2023 - V roce 2022 přepravilo ČD Cargo přes 10,5 milionu tun hnědého uhlí do elektráren, tepláren i do uhelných skladů po celé České republice. Je to o přibližně 3 miliony tun více než v roce 2021. Přijali jsme celou řadu opatření a… »

Hala ČD Cargo v Lovosicích nabízí vysoký standard služebHala ČD Cargo v Lovosicích nabízí vysoký standard služeb

27.3.2023 - Provoz lovosické skladovací haly ČD Cargo byl zahájen již v roce 2010. V rámci projektu rozvoje logistických služeb měly podobné objekty vyrůst ještě v Brně a v Ostravě-Mošnově. Krize na konci prvního desetiletí nového milénia… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika