Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Němečtí strojvedoucí chtějí mluvit česky

1.12.2021 - Pro nás Čechy je dnes výuka němčiny naprosto běžnou záležitostí. Ovšem najít v naší zemi Němce, kteří umějí dobře česky, není vůbec jednoduché. Přece ale takoví existují. Jsou to například strojvedoucí z příhraničních oblastí. Nepříliš snadnou češtinu je vyučuje Šárka Vacková. S čím se musí její klienti při výuce vypořádat a proč si v hospodě objednávají mimo jiné hranolky se závorou? Celý článek »

Němečtí strojvedoucí chtějí mluvit česky

Ve službě strávil 50 let a vše bral s humoremVe službě strávil 50 let a vše bral s humorem

2.11.2021 - Na Rokycansku těžko najdete známějšího vlakvedoucího Českých drah než Františka Savkova. V září ale tento vtipálek a skvělý kolega odešel do důchodu. Po padesáti letech a dvou dnech. Teď se chce věnovat šachům, své největší vášni. Naplánované má i výlety po republice. Na život na dráze ale bude vzpomínat moc rád. Ostatně i jeho vzpomínky, které přinášíme, jsou toho jasným důkazem.

Celý článek »

 

Chebský vlakvedoucí si rozumí s kytarou i hasičskou proudnicíChebský vlakvedoucí si rozumí s kytarou i hasičskou proudnicí

30.9.2021 - Libor Macháček je renesanční muž. Skládá texty písní, zpívá, sám se naučil hrát na několik hudebních nástrojů, byl restauratérem, zahrál si v muzikálu a je zařazen v zásahové jednotce sboru dobrovolných hasičů. Ba co víc, pracuje jako vlakvedoucí Českých drah a nedávno se stal čerstvým dědečkem. Lze tolik profesí a rolí vůbec zvládnout?

Celý článek »

 

Všechny zprávy v rubrice

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika