Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zástupci ČD otestovali sedačky pro nové vozy

Zástupci ČD otestovali sedačky pro nové vozy

15.7.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Zástupci Českých drah měli koncem června možnost si poprvé vyzkoušet moderní sedačky, které by se mohly v dalších letech objevit ve vlacích dálkové dopravy národního dopravce. Prezentaci pro představitele ČD v pražském Hotelu Embassy připravil jeden z tuzemských výrobců.

Zástupci ČD otestovali sedačky pro nové vozy

Představil několik sedaček navržených studiem Patrika Kotase, které je možné rozšířit o další komfortní prvky, například LCD obrazovku, elektrické ovládání anebo stolek s lampičkou a osvětlením podlahy. Předvedeny zatím byly jen kusy určené pro první třídu, nechybělo tedy například čalounění kůží. Sedačky pro druhou třídu budou disponovat stejným, lehkým skeletem, jen kůži nahradí plyš. Polohu si pak bude možné nastavit mechanicky. Vývoj trval zhruba rok a půl, sedačky splňují evropské normy a standardy pro ergonomii.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 3

Další články této rubriky

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika