Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zástupci ČD otestovali sedačky pro nové vozy

Zástupci ČD otestovali sedačky pro nové vozy

15.7.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Zástupci Českých drah měli koncem června možnost si poprvé vyzkoušet moderní sedačky, které by se mohly v dalších letech objevit ve vlacích dálkové dopravy národního dopravce. Prezentaci pro představitele ČD v pražském Hotelu Embassy připravil jeden z tuzemských výrobců.

Zástupci ČD otestovali sedačky pro nové vozy

Představil několik sedaček navržených studiem Patrika Kotase, které je možné rozšířit o další komfortní prvky, například LCD obrazovku, elektrické ovládání anebo stolek s lampičkou a osvětlením podlahy. Předvedeny zatím byly jen kusy určené pro první třídu, nechybělo tedy například čalounění kůží. Sedačky pro druhou třídu budou disponovat stejným, lehkým skeletem, jen kůži nahradí plyš. Polohu si pak bude možné nastavit mechanicky. Vývoj trval zhruba rok a půl, sedačky splňují evropské normy a standardy pro ergonomii.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 3.57

Další články této rubriky

Českým drahám opět přibyli cestující Českým drahám opět přibyli cestující

22.8.2019 - Počty cestujících ve vlacích ČD už několik let rostou. V loňském roce České dráhy přepravily více než 179 milionů cestujících a letos za první půlrok jich evidují již 91,6 milionu, což představuje nárůst o 2,5 procenta.… »

ČD Muzeum v Lužné oslaví dvacet letČD Muzeum v Lužné oslaví dvacet let

20.8.2019 - ČD Muzeum v Lužné u Rakovníka letos oslaví dvacáté narozeniny. Slavnost k tomuto jubileu se zároveň stane Dnem železnice, chybět nebudou tradiční světy změny, zábavy a historie. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program i… »

V Hlinsku funguje nový terminálV Hlinsku funguje nový terminál

19.8.2019 - Na začátku července začal v Hlinsku v Čechách v Pardubickém kraji sloužit cestujícím zcela nový dopravní terminál, který je umístěný v těsné blízkosti železničního nádraží. Právě sem přijíždí celá řada osobních a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika