Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Skupina ČD / VUZ představil indikátor plochých kol

VUZ představil indikátor plochých kol

7.8.2020 – autor: JOSEF HOLEK

Výzkumný Ústav Železniční posílil technologické a zkušební zázemí svého zkušebního centra v Cerhenicích u Velimi o nejmodernější zařízení v ČR, které měří mimookruhovost kol a vzájemné působení kola a kolejnice, tedy indikátor plochých kol systému ARGOS.

VUZ představil indikátor plochých kol

Indikátor podle provozního ředitele zkušebnictví Miloše Klofandy zajízdy kontroluje stav jízdní plochy kol železničních kolejových vozidel aporovnává skutečný stav jízdní plochy snastavenými parametry. Zajišťuje tak ochranu infrastruktury azabraňuje většímu rozsahu poškození jízdních ploch dvojkolí. Generální ředitel VUZ Martin Bělčík doplnil, že pořízení systému je součástí probíhající modernizace ZV VUZ. Cílem totiž je vytvořit maximálně bezpečné amoderní prostředí pro testování. Indikátor umožňuje eliminovat škody, které vpřípadě poškození infrastruktury znamenají nejen náklady nanáslednou úpravu koleje, ale iztrátu tržeb.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

TSI jsou pro specialisty VUZ zákonemTSI jsou pro specialisty VUZ zákonem

25.8.2020 - Expert Kanceláře autorizované osoby (KAO) Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ) Jan Veselík je železničářské dítě. Jeho otec byl strojvedoucím, a pokud to bylo možné, podíval se malý Honzík i na stanoviště. Nyní je z Jana… »

Přepravy uhlí v kombinaci vlak – loďPřepravy uhlí v kombinaci vlak – loď

22.7.2020 - Bohatství a prosperita Čech a Moravy byly od 19. století založené na rozsáhlých ložiscích uhlí. K nejkvalitnějšímu hnědému uhlí patří to těžené v dole Bílina. Postupnou modernizací české ekonomiky a přechodem k… »

VUZ hraje prim v testování kompatibility ETCSVUZ hraje prim v testování kompatibility ETCS

21.7.2020 - Výzkumný Ústav Železniční (VUZ) jako první nabídl českým dopravcům testy kompatibility Evropského zabezpečovacího systému ETCS. Za úspěchem stojí kromě dalších specialistů VUZ i Karel Beneš a jeho kolegové Jan Vašků a Robert… »

 

Všechny články rubriky Skupina ČD

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika