Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Štokr si vysloužil aplaus na setkání v Drážďanech

Štokr si vysloužil aplaus na setkání v Drážďanech

2.5.2019 – autor: VÁCLAV RUBEŠ

Od pátku 12. dubna do neděle 14. dubna se Drážďany opět ponořily pod kouřový příkrov. Během druhého dubnového víkendu se totiž v saské metropoli odehrálo již jedenácté setkání parních lokomotiv s názvem Dampfloktreffen 2019.

Štokr si vysloužil aplaus na setkání v Drážďanech

Mezi desítkou parních strojů tradičně nechyběl zástupce československé konstrukční školy. Zatímco loni rozbíjel čerň německých mašin modrý Papoušek 477.043, letos byla vyslána reprezentovat srdce Evropy lokomotiva poněkud jiné váhové kategorie – Štokr 556.0506. Hostitelé si účasti majestátní nákladní lokomotivy považovali, o čemž svědčilo i její čestné místo během defilé na točně. Během sobotního dopoledne opouštěl rotundu drážďanského železničního muzea jako první a jeho „promenáda“ byla odměněna zaslouženým potleskem několika stovek fanoušků, kteří akci přihlíželi nejen v areálu muzea, ale také ze silničního mostu  Nossener Brücke. V neděli večer se Štokr vydal do Prahy, kde v následujících týdnech zajistí dopravu nostalgických vlaků ve středních Čechách.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 5

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika