Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Podchod na hlavním nádraží v Praze se prodlouží

Podchod na hlavním nádraží v Praze se prodlouží

11.5.2020 – autor: JOSEF HOLEK Vizualizace: SPRÁVA ŽELEZNIC

Stavební firmy se v květnu pustí do prodloužení severního podchodu pražského hlavního nádraží. Podle generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody se tak podstatně zkrátí docházková vzdálenost z hlavního nádraží na Žižkov a Vinohrady.

Podchod na hlavním nádraží v Praze se prodlouží

Vyústění pěší trasy bude situováno do Seifertovy ulice přes komerční centrum Churchill Square. Výstup z podchodu zajistí kromě schodiště také eskalátory a výtah. Prodloužení podchodu za stávající 7. nástupiště je řešeno tak, aby bylo možné v budoucnu rozšířit nádraží o další ostrovní nástupiště. Práce dále zahrnují potřebné přeložky kolejí, kolektoru, vodovodu a úpravy kanalizace. V prodlouženém podchodu se také zřídí informační a orientační systém. Součástí stavby jsou také související úpravy trakčního vedení a doplnění komunikace a pěších ploch u výstupu z podchodu. První chodci si díky prodloužení podchodu zkrátí cestu z centra do přilehlých městských částí příští rok v srpnu.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 4.67

Další články této rubriky

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha

22.11.2022 - Pražské Centrální dispečerské pracoviště (CDP) Správy železnic zprovoznilo v budově na Balabence nový dispečerský sál pro obsluhu části 4. tranzitního železničního koridoru. Momentálně slouží k dálkovému ovládání provozu… »

U Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhyU Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhy

20.11.2022 - Na výročí republiky byla v podřipské Račiněvsi vysazena Alej sira Nicholase Wintona. Připomíná člověka, který ve vší skromnosti a neokázalosti dokázal v roce 1939 před zvůlí nacistického režimu zachránit z Československa 669… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika