Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Podchod na hlavním nádraží v Praze se prodlouží

Podchod na hlavním nádraží v Praze se prodlouží

11.5.2020 – autor: JOSEF HOLEK Vizualizace: SPRÁVA ŽELEZNIC

Stavební firmy se v květnu pustí do prodloužení severního podchodu pražského hlavního nádraží. Podle generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody se tak podstatně zkrátí docházková vzdálenost z hlavního nádraží na Žižkov a Vinohrady.

Podchod na hlavním nádraží v Praze se prodlouží

Vyústění pěší trasy bude situováno do Seifertovy ulice přes komerční centrum Churchill Square. Výstup z podchodu zajistí kromě schodiště také eskalátory a výtah. Prodloužení podchodu za stávající 7. nástupiště je řešeno tak, aby bylo možné v budoucnu rozšířit nádraží o další ostrovní nástupiště. Práce dále zahrnují potřebné přeložky kolejí, kolektoru, vodovodu a úpravy kanalizace. V prodlouženém podchodu se také zřídí informační a orientační systém. Součástí stavby jsou také související úpravy trakčního vedení a doplnění komunikace a pěších ploch u výstupu z podchodu. První chodci si díky prodloužení podchodu zkrátí cestu z centra do přilehlých městských částí příští rok v srpnu.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 4.67

Další články této rubriky

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika