Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Den železničářů slavilo tisíc lidí

Den železničářů slavilo tisíc lidí

24.10.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Luženské ČD Muzeum vzdalo na konci září hold práci železničářů. Podle Miloslava Kothery, ředitele Centra historických vozidel ČD, akci muzeum pořádá každoročně. Při Dni železničářů, jak se akce jmenovala, dopravce z Lužné u Rakovníka vypravil několik párů historických, parních vlaků do Chomutova a Kolešovic.

Den železničářů slavilo tisíc lidí

V jejich čelech se blýskly lokomotivy 475.179 Šlechtična v soupravě s vozy řad WLAB, Dfd, Ce či Bai a v sobotu 534.0323 Kremák s vozy řady Bam. V neděli byla souprava na Kolešovku sestavena z historických nákladních vozů a z vozů řady Bai, tedy tak, jak se po místní trati jezdilo. Akci si nenechalo ujít zhruba tisíc návštěvníků. Letošní sezonu v muzeu uzavře tradiční Poslední parní víkend, kdy se vydají retro vlaky z Lužné do Rakovníka, Prahy a zpět. Akce se uskuteční 26. a 27. října. Kromě jízd bude připraven i zajímavý doprovodný program. Pro letošek bude muzeum uzavřeno 28. října.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 4

Další články této rubriky

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

Vlak Lemkin připomněl genociduVlak Lemkin připomněl genocidu

27.5.2023 - České dráhy společně s Centrem studií genocid Terezín a dceřinou společností ČD Cargo zahájily na konci dubna na pražském Masarykově nádraží projekt Vlak Lemkin. Ten byl vypraven u příležitosti 75. výročí přijetí Úmluvy o… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika