Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Novinky / Zemřel kolega Michal Heindl

Zemřel kolega Michal Heindl

19.3.2021 – autor: REDAKCE

Dnešní doba je velmi náročná. Do toho všeho občas přijde zpráva, kterou člověk nechce slyšet. Stejně tomu bylo i 18. 3. 2021, kdy se ráno rozletěla do světa zpráva o úmrtí Michala Heindla, našeho kamaráda a kolegy z plzeňského Oblastního centra údržby Západ.

Zemřel kolega Michal Heindl

Michal byl celý život železničář tělem i duší. Svět železnice a vše kolem ní miloval od dětství a věnoval se mu nejen v profesním životě, ale byl i jeho hlavní zálibou. Během své profesní kariéry se stal uznávaným odborníkem v oboru kolejových vozidel. Díky svému širokému rozhledu a zájmům neměl na kolejová vozidla pohled pouze ze strany údržby, ale i ze strany provozu jako strojvedoucí. Aktivně se podílel na zavedení do provozu vozidel řad 814 a 844. V poslední době pracoval na zprovoznění vozidel RS1 Stadler. Nemalý dík mu patří za záchranu historických vozidel, které se věnoval ve svém volném čase. Vždy byl ochotný přiložit pomocnou ruku a při této činnosti strávil mnoho svého volného času mezi členy různých zájmových spolků nebo s kolegy z CHV Lužná.

Michal měl velké srdce, do kterého se vešel skoro celý svět. A právě to srdce jej zradilo.

Michale, budeš nám všem velmi chybět...


Průměrné hodnocení (30 hlasů): 3.83

Fotogalerie

Další články této rubriky

Aneta Miklášová: Od příběhů železničářů se nelze lehce odpoutatAneta Miklášová: Od příběhů železničářů se nelze lehce odpoutat

4.5.2021 - Pomoc potřebným, ať už lidem či zvířatům. To jsou slova, která se člence správní rady a autorce názvu Nadační fond Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM (NFŽS) Anetě Miklášové vybaví při otázce, co pro ni znamená slovo charita.… »

Brejlovec vsadil na retro lak Brejlovec vsadil na retro lak

21.4.2021 - Centrum historických vozidel Českých drah (CHV) nalakovalo motorovou lokomotivu T 478.3101 (753.101). Nově nese retro nátěr, ve kterém ji mohli cestující potkat na československých tratích v roce 1982. »

Změna jízdních řádů. Expresy pojedou přes Vysočinu Změna jízdních řádů. Expresy pojedou přes Vysočinu

22.3.2021 - Stavební práce související s modernizací prvního tranzitního koridoru od 6. dubna výrazně ovlivní cestování našimi vlaky. Největší změny pak kvůli výlukám doznají dálkové vlaky linky Ex3 (Praha – Pardubice – Brno –… »

 

Všechny články rubriky Novinky

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika